منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از سیر گرفته تا پیاز، تیترهای جذاب و قابل کلیک

از سیر گرفته تا پیاز، تیترهای جذاب و قابل کلیک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از سیر گرفته تا پیاز، تیترهای جذاب و قابل کلیک

البته اولین دلیلی که باعث شد این مقاله را باز کنید عنوان این مقاله بود. بنابراین، اولین چیزی که مخاطب را به سمت مقاله شما جذب می کند تا روی آن کلیک کند، عنوان مقاله شما است. بنابراین، سرنوشت خوانده شدن یا نشدن مقاله شما در درجه اول با عنوان شما تعیین می شود. در این مقاله چند تکنیک برای نوشتن تیترهای جذاب را به شما آموزش می دهم پس اگر اهل نوشتن هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شاید از خود بپرسید، من برای نوشتن مقالاتم همه منابع را می خوانم و مقاله ای با کیفیت، جامع، کاربردی و اختصاصی برای مخاطب می نویسم، اما محتوای من آنطور که باید توسط مخاطب دیده نمی شود.

یکی از دلایل اصلی این موضوع این است که شما عنوان جذابی برای مقاله خود انتخاب نکرده اید، بنابراین کاربر را تشویق به کلیک بر روی مقاله خود نکرده اید.

یک تیتر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تیترهای جذاب

یک تیتر خوب 2 ویژگی اصلی دارد

موضوع مقاله را بگویید

باید مخاطب را در مورد موضوع مقاله آگاه کند، یعنی به موضوعی که در مقاله به آن پرداخته اید اشاره کند.

قانع کننده باشید

در مرحله بعد عنوان شما باید قانع کننده باشد، یعنی به اندازه کافی جذاب باشد که مخاطب را تشویق کند روی لینک شما کلیک کند و وارد صفحه مقاله شما شود.

پس باید در عنوان خود نشان دهیم که پاسخ سوال مخاطب را داریم و می توانیم بهترین پاسخ را به او بدهیم. به طور کلی، هم در معرفی مقاله و هم در عنوان مقاله، باید نکات یا مزایایی را که مخاطب از مطالعه مقاله شما به دست می آورد، ذکر کنید.

نکته بعدی که بسیار مهم است این است که می توانید مزایا و هر چیزی که محتوای شما را از سایر مقالات متمایز می کند را در عنوان مقاله ذکر کنید.

بازاریابی وابسته چیست؟ + نمونه های واقعی

یک اصل مهم هنگام نوشتن تیتر

مخاطب را کنجکاو کنید

همیشه به یاد داشته باشید که هنگام نوشتن مقاله و تیتر، باید خود را جای مخاطب بگذارید و ببینید چه تیتر یا متنی را تشویق می کنید که بخوانید. اگر بخواهم شما را در این زمینه راهنمایی کنم، باید بگویم که اکثر ما وقتی اطلاعات محدود و کمی در مورد یک مشکل داریم، بیشتر کنجکاو می شویم که اطلاعات خود را در آن زمینه گسترش دهیم.

بنابراین کاری که می توانید انجام دهید این است که اطلاعات کلی را در عنوان به مخاطب ارائه دهید. به گونه ای که جدای از درک موضوع مقاله شما تشنه شناخت و خواندن مقاله شما می شود.

به عنوان مثال، آیا می دانستید که اپل اولین شرکتی نبود که آیفون را فروخت؟

پیش از این در برخی از مقالات اشاره کردیم که شما به عنوان یک تولید کننده محتوا، فروشندگان پشت سیستم هستید که به زبان تجارت با مخاطب صحبت می کنید. تفاوت شما با تیم فروش این است که مستقیماً از طریق تلفن با مشتری در ارتباط نیستید. در نتیجه با متن و کلمات با مخاطب صحبت می کنید. بنابراین ابزار شما واژگانی است که در ذهن دارید، پس قدرت کلمات را دست کم نگیرید.

در اینجا می خواهم چند کلمه قوی در مورد آن بگویم نوشتن عنوان من به آن اشاره می کنم. کلماتی مانند کامل، کامل، بهترین، بهترین، رایگان، اولین، آخرین، عالی، راه حل، تخفیف، عجیب، شگفت انگیز می توانند توجه مخاطب را جلب کنند.

توجه داشته باشید که زمان زیادی برای جلب توجه مخاطب ندارید و مخاطب پس از دیدن تیتر شما تصمیم می گیرد که مقاله را باز کند یا نه.

انواع عناوین مقالات

تیترهای جذاب

عناوین با اعداد

تیترهایی که با اعداد همراه هستند قدرت زیادی در جلب توجه مخاطب دارند. یک دلیل این است که وجود اعداد بین حروف باعث ایجاد تمایز می شود. ثانیاً، مخاطب کاملاً می‌فهمد که مثلاً با خواندن متن ما، می‌تواند ببیند که یاد بگیرد، در واقع، با یک نگاه، نتیجه و سودی را که از خواندن مقاله ما به دست می‌آورد، می‌فهمد.

به عنوان مقدمه ای بر 12 مدل محبوب بازاریابی

عناوین چند قسمتی

خواندن سرفصل های چند قسمتی برای مخاطب آسان و قابل هضم است. مثلا

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی + بهترین زمان ارسال

چرا مقاله شما در Google_5 رتبه بندی نمی شود اشتباهات رایج مقاله نویسی؟

تکرار یا تمرین؟ 12 راه برای فراموش نکردن مطالب

همانطور که می بینید، عنوان شما نباید در یکی از این قالب ها قرار بگیرد. می توانید از خلاقیت خود برای ترکیب این موارد و ایجاد یک عنوان جذاب استفاده کنید.

شرح‌های مبتنی بر عبارت

به عنوان مثال رزومه حرفه ای رزومه ای است که بدون حضور شما به زبان شما صحبت می کند

در این سرفصل ها با ارائه توضیحات بیشتر در مورد موضوع مقاله، مخاطب ارتباط خوبی با این نوع تیتر برقرار می کند.

عناوین مرموز و غیرمنتظره

تابو را بشکنید همیشه لازم نیست یک ویژگی یا مزیت مثبت را در عنوان مقاله ذکر کنید. گاهی با اشاره به یک نکته منفی و برخلاف سایر تیترها می توان نظر مخاطب را جلب کرد.

مرگ سریعتر، کارهای خاصی که هر روز مشتاق انجامشان هستیم

عناوین یک چیز – یک نکته

نکته ای که پست های شما را ده برابر جذاب تر از قبل می کند

این نوع تیتر با توجه به شماره یک این احساس را به مخاطب القا می کند که در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را خواهد گرفت. در نتیجه می تواند توجه مخاطب را برای کلیک روی مقاله جلب کند.

عناوین چگونه

استفاده از تیتر با کلمه «چگونه» یا «چگونه» یکی از رایج ترین تیترهایی است که بازخورد خوبی از مخاطبان نیز دریافت می کند. به عنوان مثال یکی از مقالات وبلاگ نوین هاب با عنوان “چگونه”

چگونه به ویدیوهای Reels اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم؟

عناوین How-to با 4 هدف اصلی نوشته می شوند:

یکی زمانی است که قصد دارید چیز جدیدی را به مخاطب ارائه دهید یا مورد قبلی را بهبود ببخشید. دوم، حل مسئله. سوم، وعده دستیابی به چیزی جدید، مانند مثالی که در این بخش آوردم. چهارم، کنجکاوی مخاطب.

عناوین دو قسمتی

همه پست‌ها را دوست دارم اما راه‌هایی برای افزایش دسترسی

با ابزار Navin Hub شبکه های اجتماعی خود را به یکباره مدیریت کنید

سرفصل های دو قسمتی نوع دیگری از فرم های تیتر نویسی هستند که بسته به موضوع مقاله خود می توانید از آنها استفاده کنید.

عناوینی که از کلمات گام به گام یا گام به گام استفاده می کنند

عناوین با کلمات گام به گام و گام به گام عناوینی هستند که حس آموزش دقیق و جزئی را به مخاطب منتقل می کنند و در نتیجه توجه مخاطب را به خود جلب می کنند.

7 گام برای جذب مخاطب بیشتر در شبکه های اجتماعی

12 مرحله برای نوشتن نسخه خلاقانه

بیشتر بخوانید: نوشته زرد چیست؟

نتیجه

در این مقاله چند نمونه از فرم های تیتر نویسی را ذکر کرده ام که می توانید از آنها برای نوشتن مقالات خود استفاده کنید و نتیجه را با قبل مقایسه کنید. اگر تجربه یا نظری در این مورد دارید خوشحال میشم در نظرات با من در میان بگذارید.