منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • از کجا بفهمم باردارم؟ 3 تست بارداری قطعی

از کجا بفهمم باردارم؟ 3 تست بارداری قطعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از کجا بفهمم باردارم؟ 3 تست بارداری قطعی

از کجا بفهمم باردارم؟ این سوالی است که ممکن است از خود بپرسید که آیا رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید یا می خواهید باردار شوید. برخی از علائم رایج بارداری بسیار شبیه علائم PMS هستند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد قبل از پریود فکر می کنند باردار شده اند. اما آنها متوجه می شوند که اشتباه کرده اند. پاسخ های متفاوت به سوال از کجا بفهمم باردارم؟ برخی از روش‌ها تا حدودی مؤثر هستند و برخی دیگر قطعاً تعیین می‌کنند که آیا باردار هستید یا نه. اگر شما هم نمی‌دانید که چگونه می‌توانید بفهمید که آیا باردار هستم، در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سؤال خود را پیدا کنیم.

روش های تشخیص بارداری

راه های مختلفی برای فهمیدن باردار بودن وجود دارد. اگر به هر دلیلی به بارداری خود شک دارید و می خواهید بدانید “از کجا بفهمم باردار هستم؟” توصیه می کنیم برای روشن شدن پاسخ این سوال در اسرع وقت با متخصص زنان خود تماس بگیرید. در هر صورت مجموعه ای از علائم رایج می تواند به شما در تشخیص کمک کند که در زیر به توضیح هر یک می پردازیم.

روش های تشخیص بارداری

برای دانستن راه های پیشگیری از بارداری این وبلاگ را از دست ندهید

تشخیص بر اساس علائم رایج بارداری است

یکی از اولین علائمی که ممکن است نشانه بارداری شما باشد، تاخیر در پریود است. این یکی از علائمی است که در صورت بارداری حتما تجربه خواهید کرد، اما تاخیر در پریود دلیلی بر بارداری نیست. بیماری هایی که قدرت بدنی شما را تضعیف می کنند، اختلالات هورمونی، تغییرات ناگهانی شرایط آب و هوایی و حتی استرس می تواند منجر به تاخیر در چرخه شود. سایر علائم احتمالی بارداری شامل موارد زیر است:

بیماری صبحگاهی

بسیاری از زنان باردار نه تنها در صبح بلکه در هر زمانی از روز حالت تهوع شدید یا خفیف را تجربه کرده اند. در برخی موارد، ممکن است استفراغ را نیز تجربه کنید. اما بیشترین حالت تهوعی که تجربه می کنید معمولا بدون استفراغ است. این وضعیت ممکن است در هنگام بیدار شدن از خواب، شنیدن بوهای خاص، خوردن غذا یا حتی آب هنگام ناراحتی یا عصبانیت رخ دهد.

تهوع صبحگاهی ناشی از علائم بارداری

خستگی

اگر باردار هستید، ممکن است بدون دلیل خاصی یا بدون فعالیت شدید احساس خستگی کنید. اغلب متوجه می‌شوید که فعالیت‌های عادی روزانه شما را به شدت خسته می‌کند، زمانی که این احساس را در گذشته تجربه نکرده‌اید.

اگر می خواهید با تکنیک های ماساژ برای خانم باردار آشنا شوید، آموزش ماساژ بارداری را در این مقاله بخوانید

حساسیت سینه

یکی از علائم بارداری حساس شدن سینه ها است. کوچکترین تماس با سینه می تواند برای شما بسیار دردناک باشد. گاهی اوقات حتی نمی توانید سوتین بپوشید و ممکن است حتی هنگام راه رفتن یا حرکت دادن دستانتان احساس درد کنید. بسیاری از زنان قبل از شروع قاعدگی چنین دردی را تجربه می کنند، بنابراین دلیل قطعی بارداری نیست.

از کجا بفهمم باردارم؟ حساسیت سینه

تغییر در طعم

ممکن است احساس کنید می خواهید غذاهایی را امتحان کنید که تا به حال از آنها متنفر بودید یا حتی برعکس، خوردن غذاهایی که قبلاً دوست داشتید باعث ناراحتی یا حتی حالت تهوع و استفراغ شما شده است.

سرگیجه

به دلیل فشار خون پایین در اوایل بارداری، ممکن است گاهی اوقات آنقدر سرگیجه داشته باشید که نتوانید صاف بایستید و ترجیح دهید بنشینید یا دراز بکشید.

از کجا بفهمم باردارم؟

تشخیص بارداری با معاینه

با آزمایش، از کجا بفهمم باردارم؟ سه نوع تست بارداری وجود دارد که هر کدام باید در زمان خاصی انجام شود تا پاسخ قطعی به سوال شما داده شود:

 • تست بارداری خانگی

هنگامی که باردار می شوید، هورمونی به نام hCG ترشح می شود. تست بارداری خانگی میزان این هورمون را در ادرار اندازه گیری می کند. برخی از این آزمایشات بعد از یک روز از قاعدگی و برخی قبل از قاعدگی از دست رفته نتیجه می دهند. هر خطایی روی صحت نتیجه تاثیر می گذارد، ممکن است آزمایش مشکل داشته باشد یا مقدار هورمون کافی نباشد و نتیجه منفی کاذب بگیرید.

این تست دقیق تر از تست خانگی نیست. اما تفاوت این است که پزشک می تواند هر خطایی را که بر نتیجه تأثیر بگذارد را تشخیص دهد.

آزمایش خون با اندازه گیری کمی میزان هورمون بارداری به شما پاسخ قطعی می دهد. البته، تعدادی از عوامل می توانند بر نتیجه آزمایش منفی یا مثبت کاذب تأثیر بگذارند، بنابراین بهتر است به زودی مجدداً آزمایش کنید تا مطمئن شوید.

تشخیص بارداری

سیکل قاعدگی چیست و چگونه می توان سیکل قاعدگی و بارداری را محاسبه کرد؟ این وبلاگ را دنبال کنید

چگونه می توانم قبل از اینکه پریود دیر شود بفهمم باردار هستم؟

با چندین بار استفاده از تست بارداری خانگی می توانید شک خود را برطرف کنید. اگر علاقه ای به استفاده از این آزمون ندارید، می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سینه هایت از کوچکترین لمسی درد می کند
 • شما بیش از حد احساس گرسنگی می کنید.
 • بوی برخی غذاها شما را آزار می دهد.
 • گاهی اوقات ممکن است احساس تهوع داشته باشید، به خصوص وقتی صبح از خواب بیدار می شوید.
 • دچار تنگی نفس یا مشکل در تنفس می شوید.
 • گاهی اوقات خیلی احساس خستگی یا سرگیجه می کنید.
 • خونریزی لکه بینی دارید.
 • درد قاعدگی را احساس می کنید؛ اما شما پریود نمی شوید.
 • وقتی غذا می خورید طعم آهن را می چشید.
 • خلق و خوی شما به سرعت تغییر می کند، خیلی زود عصبانی یا غمگین می شوید.

هر یک از این علائم می تواند نشانه ای از یک بیماری یا مشکل جسمی یا روحی باشد و نمی توان با قطعیت گفت که آیا باردار هستید یا خیر. اگر بیشتر این موارد را همزمان مشاهده کردید، بهتر است خود را معاینه کنید یا برای اطمینان با پزشک مشورت کنید.

چگونه بدون انجام آزمایش بفهمم باردار هستم؟

علاوه بر توجه به علائم عمومی که نشان دهنده بارداری هستند، باید به مدت زمان تاخیر پریود نیز توجه کنید. اگر باردار هستید، ممکن است قاعدگی شما بیش از هفت روز به تاخیر بیفتد. اگر قاعدگی شما کمتر از هفت روز تاخیر دارد، بهتر است کمی صبر کنید. همچنین ممکن است قاعدگی شما به دلایلی مانند بیماری های جسمی رایج مانند آنفولانزا، اختلالات هورمونی یا کیست های رحمی و برخی شرایط روحی به تعویق بیفتد. در نتیجه، اگر قاعدگی شما بیش از یک هفته تاخیر داشته باشد و همچنین علائم رایجی را تجربه کنید، به احتمال زیاد باردار هستید. اما هنوز نمی توان به طور قطعی به این سوال پاسخ داد.

یکی از ماساژهای توصیه شده در دوران بارداری، ماساژ پرینه است. برای یادگیری این ماساژ، این وبلاگ را بخوانید

چگونه بفهمم باردار هستم یا پریود شده ام؟

همانطور که در مقاله ذکر شد، بسیاری از علائم بارداری مشابه علائم سندرم پیش از قاعدگی یا PMS است. بنابراین، تشخیص اینکه آیا باردار هستید یا فقط PMS را بر اساس این علائم، بسیار دشوار است. بنابراین بهترین روش استفاده از تست های خانگی معتبر است. هنگام استفاده از این آزمایشات، بهتر است اولین ادرار خود را در روز بگیرید و همچنین مطمئن شوید که آزمایش منقضی نشده است.

انواع تست بارداری خانگی

متاسفانه امروز اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید از کجا بفهمم باردارم؟? ممکن است با دستورالعمل های خانگی برای انجام تست بارداری مواجه شوید. تست بارداری با نمک، سرکه، خمیر دندان، شکر، شامپو، ویتکس و غیره. معتبر نیستند و هیچ متخصصی چنین تست های بارداری خانگی را تایید نکرده است. برخی از این آزمایشات برای افراد تحت شرایط یکسان نتایج متفاوتی دارند و برخی دیگر نتایج یکسانی برای زنان باردار و غیر باردار دارند.

انواع تست بارداری خانگی

آخرین کلمه

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی لند اسپا سعی شده است توضیح دهیم که چگونه روش های مختلف تشخیص بارداری می تواند زنان را از باردار بودن یا نبودن آگاه کند. ” از کجا بفهمم باردارم؟ این سوالی است که هر خانمی حداقل یک بار از خود می پرسد و بهتر است قبل از اینکه با روش های عجیب تشخیص بارداری مواجه شوید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

خوشحال می شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.