منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اطلاعیه به روز رسانی قیمت Sonhost در آستانه 1402 • وبلاگ Sonhost

اطلاعیه به روز رسانی قیمت Sonhost در آستانه 1402 • وبلاگ Sonhost

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اطلاعیه به روز رسانی قیمت Sonhost در آستانه 1402 • وبلاگ Sonhost

به این مقاله چند ستاره می‌دهید؟

[کل: 4 میانگین: 5]

همین الان که این پیام را می نویسیم کمتر از 12 ساعت از ورود قیمت دلار به کانال 50 هزار تومان می گذرد. اگرچه در این چند سال فعالیت اطلاع رسانی به روز رسانی قیمت سون هاست معطوف به ابتدای سال بود، اما آغاز قرن جدید با تجربه دیگری مصادف شد.

ما تمام تلاش خود را در سال 1401 انجام دادیم تا با کاهش کل سود فروش، افزایش قیمت ها را طبق روال گذشته به تعویق بیندازیم. اما متأسفانه افزایش بی سابقه قیمت دلار که گویی ترمزها قطع شده بود در نهایت ما را مجبور کرد که تصمیم بگیریم قیمت ها را زودتر به روز کنیم.

اعلام به روز رسانی قیمت Sonhost در سال 1402

سال 1401 طبق روال سال های گذشته با افزایش قیمت مواجه بود. با تمام این اوصاف، ما در SonHost قیمت های خود را پس از 2 ماه از شروع سال جدید، در ابتدای ژوئن، به روز کرده ایم که می توانید آن را در اطلاعیه افزایش قیمت 1401 SonHost بخوانید.

امسال گویی قرن جدید تصمیم گرفته است که این افزایش هزینه را با شدت و فشار بیشتری برای همه کسب و کارها به ارمغان بیاورد. اگرچه قیمت دلار در 6 ماهه دوم سال 1401 افزایش بسیار شدیدی را آغاز کرد، اما همچنان سعی کردیم تا پایان بهمن ماه با کاهش سود حاصل از فروش خدمات و محصولات خود کنار بیاییم. شاید با این فکر که امیدی به کاهش قیمت دلار وجود دارد.

اما متاسفانه شرایط برای ما هم سخت شد و در نهایت تصمیم گرفتیم مانند سایر شرکت های همکار قیمت های خود را به روز کنیم. قبل از اینکه دلایل افزایش قیمت را بررسی کنیم، از شما تشکر می کنیم که ما را درک کرده اید و از شرایطی که اقتصاد کشور در آن اداره می شود کاملا آگاه هستید.

افزایش قیمت ارز (دلار و یورو)

در ابتدای سال 1401 قیمت دلار در کانال 25 هزار تومان قرار داشت و هیچ یک از ما تصور نمی کردیم که در ابتدای ماه آخر سال جاری شاهد افزایش دو برابری این قیمت باشیم.

امروزه قیمت ارز بر تمامی خدمات میزبانی وب تاثیر می گذارد، زیرا نقش بسیار پر رنگی در تامین قطعات، هزینه مراکز داده و سایر هزینه ها مانند پرداخت حقوق به کارمندان ایفا می کند.

افزایش قیمت زیرساخت سرور

همزمان با افزایش هزینه های ارزی، با توجه به میزبانی سرویس های ایرانی در دیتاسنترهای ایرانی، قیمت تمامی دیتاسنترها نیز در نیمه دوم سال جاری به روز شد. برخی از تأثیرگذارترین موارد عبارتند از:

  • افزایش هزینه های انرژی از جمله برق و اینترنت
  • افزایش هزینه نگهداری و کولوکیشن سرورهای ایرانی
  • افزایش هزینه های دستمزد
  • و…

به روز رسانی قیمت مرکز داده نیز در شرایطی صورت می گیرد که جدای از قیمت ارز، به دلیل شرایط سخت زمستان امسال که شاهد وقفه های مکرر در حوزه تامین انرژی بوده ایم، دلیل دیگری برای افزایش قیمت ها و … اختلال موجود

افزایش هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری

با توجه به قطعی های بزرگ اینترنت که از نیمه دوم سال با آن مواجه بوده ایم، یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت همین قطعی اینترنت است.

معمولاً مشکل کمبود IP چیزی است که ما حداقل در این 5 سال احساس خوبی داشته ایم. اما فیلترینگ گسترده ای که در چند ماه گذشته بر اینترنت حاکم شده و ابزارهای مختلفی را برای دسترسی به اینترنت رایگان ایجاد کرده است، کمبود در این زمینه را دوچندان کرده است. همانطور که می دانید در این مدت شاهد تعطیلی و نابودی چندین بنگاه کوچک و نسبتا بزرگ بودیم که دیگر امیدی به ادامه و آینده ای روشن نداشتند.

از دیگر مسائل این حوزه مربوط به هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری است که تامین قطعات سخت افزاری و هزینه های لایسنس نرم افزارهای مختلف سرور را شامل می شود. هر دوی این موارد کاملاً وابسته به نرخ ارز هستند که افزایش بیش از حد آن بر همه شرکت های میزبانی وب تأثیر زیادی گذاشته است.

هزینه های دیگر

در این میان، سایه شوم قیمت دلار، ما را در سون هاست با مشکلات اقتصادی دیگری مواجه کرده است. افزایش قیمت ارز برابر است با افزایش تمام هزینه هایی که به صورت روزانه در شرکت هزینه می شود.

از هزینه های روزانه پذیرایی و غذا گرفته تا هزینه افزایش هزینه اینترنت و انرژی. علاوه بر این، هزینه های اضافی دیگری نیز برای دفتر شرکت انجام می شود. همه اینها در نهایت ما را مجبور به افزایش قیمت در آستانه سال 1402 کرد.


گسترش خدمات با تخفیف قبل از افزایش قیمت

در نهایت برای آسودگی خاطر شما کاربران عزیز کد تخفیفی در نظر گرفته ایم که با استفاده از آن می توانید قبل از افزایش قیمت خدمات خود را تمدید کنید. کد تخفیف در هفته های آینده اعلام خواهد شد.


آخرین کلمه

با حمایت شما کاربران عزیز در این 1.5 دهه توانستیم با هم از پس بسیاری از چالش ها برآییم. این بار امیدواریم بتوانیم با کمک به همدیگر بر این مشکلات فائق آییم تا سال جدید را متفاوت آغاز کنیم. انشالله چنین مشکلاتی پایان یابد.