منو سایت

بازاریابی سلبریتی چیست؟ – هاب جدید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازاریابی سلبریتی چیست؟ - هاب جدید

مطمئناً با دیدن عنوان این مقاله به این فکر کرده اید که سلبریتی چه ربطی به بازاریابی دارد و کنجکاو شده اید که بدانید بازاریابی سلبریتی یعنی چه؟

امروزه بازاریابی از هر کانالی وارد زندگی انسان ما شده است، البته سال هاست که بازاریابی در زندگی ما وجود دارد، اما به لطف شبکه های اجتماعی، امروزه شاهد ظاهری جذاب و فریبنده هستیم.

بازاریابی سلبریتی چیست؟

بازاریابی سلبریتی ها به نام های بازاریابی سلبریتی، برندسازی و تبلیغات افراد مشهور نیز شناخته می شود. اما برندها به دلایل مختلف از تاییدیه افراد مشهور استفاده می کنند. این نوع بازاریابی می تواند به افزایش فروش در کوتاه مدت و شناخت برند در بلندمدت کمک کند.

بازاریابی سلبریتی چیست؟

مزایای استفاده از افراد مشهور برای تبلیغات

کمک گرفتن از افراد مشهور برای نشان دادن یک تغییر عمده برای برندها (مانند تغییر نام تجاری)، معرفی یک محصول جدید یا گسترش بازار تأثیر زیادی بر ذهن مردم دارد. نمونه معروف آن برند نایک است، زمانی که آنها تصمیم گرفتند بازار خود را گسترش دهند، با مایکل جردن ستاره NBA برای ایجاد خط تولید و اجرای یک سری تبلیغات شریک شدند.

یا به عنوان مثال، پوشیدن کفش های نایک توسط شخص مشهوری مانند کریستیانو رونالدو می تواند یک استراتژی قدرتمند برای متمایز شدن از رقبا باشد. کریستیانو رونالدو یک اینفلوئنسر معروف با 469 میلیون فالوور است که سبک زندگی خود را به سادگی با پوشیدن یک جفت کفش نایک نشان می دهد که در اذهان عمومی تاثیرگذار خواهد بود.

بازاریابی سلبریتی ها

اما تبلیغات با افراد مشهور خطراتی نیز به همراه دارد: به عنوان مثال، برخی افراد مشهور همزمان چندین برند را تبلیغ می کنند که می تواند به اعتماد و اعتبار برند شما در چشم مصرف کنندگان لطمه بزند. همچنین باید به محبوبیت سلبریتی انتخابی خود توجه کنید که آیا این شخص را به خوبی به یاد می آورند یا خیر.

شخصیتی که انتخاب می کنید می تواند یک بازیگر، نوازنده، ورزشکار، سیاستمدار یا حتی یک شخصیت کارتونی باشد. این شخصیت باید برای مخاطب هدف شما آشنا باشد. وقتی یک سلبریتی محصولی را تایید می کند، مردم به اعتبار آن فرد مشهور و کیفیت محصول اعتماد می کنند.

انتخاب یک سلبریتی برای کمپین بازاریابی افراد مشهور

برای انتخاب یک فرد مشهور برای کمپین خود، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید:

  • اعتبار و محبوبیت سلبریتی در بین مردم
  • میزان نفوذ سلبریتی ها
  • ارتباط سلبریتی و محصول (آیا تبلیغ محصول توسط این سلبریتی برای مخاطب جذاب است؟) اگر برند و محصول شما با فعالیت سلبریتی هماهنگ نباشد قطعا تاثیر کمتری بر ذهن افراد خواهد داشت. حضار.
  • سلبریتی مورد نظر محصول یا خدماتی را معرفی نکرده است

همچنین گاهی اوقات چون سلبریتی به کیفیت کالاها و خدمات اعتماد دارد و شخصاً از آنها استفاده می کند، به تدریج در ذهن مردم باقی می ماند و به مرور زمان افراد برند مورد نظر را نزد آن شخص به یاد می آورند.

انتخاب افراد مشهور

آخرین کلمه

در این مقاله به تاثیر افراد مشهور و افراد مشهور در دنیای تبلیغات و بازاریابی پرداخته ایم. امیدوارم نکاتی که در این مقاله مطرح کردم برای شما مفید بوده باشد. مقاله اینفلوئنسر مارکتینگ را از دست ندهید!