منو سایت

با فواید علمی ترک خودارضایی آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با فواید علمی ترک خودارضایی آشنا شوید

فواید علمی ترک خودارضایی ، روانشناسی، فیزیولوژی و دین بی شمارند. اجتناب از خودارضایی اخیراً به یک روند رایج تبدیل شده است و بسیاری از افراد ادعا می کنند که شاهد آن بوده اند فواید توقف خودارضایی حتی بعد از یک هفته پرهیز، بودند. با این حال، برخی از پزشکان این ادعاها را رد می کنند و در عوض معتقدند که خودارضایی فواید سلامتی واقعی دارد که در دوران پرهیز از دست خواهید داد.

به نظر می رسد خودارضایی یک فعالیت واقعاً خوب است، می تواند خلق و خوی ما را بهبود بخشد و ترشح هورمون های آرامش بخش را در مغز ما افزایش دهد، اما برای برخی افراد انزال روزانه به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. افراد زیادی هستند که برای دست کشیدن از خودارضایی تلاش می کنند، زیرا این به اعتیاد مادام العمر برای آنها تبدیل شده است.

در این مقاله قصد داریم فواید علمی ترک خودارضایی بیایید بررسی کنیم تا شما نیز پس از خواندن این مقاله تصمیم بگیرید که آیا ترک خودارضایی واقعاً مفید است یا مضر. با ما همراه باشید

فواید علمی ترک خودارضایی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، فواید ترک خودارضایی بی شمار است. اما برخی از این فواید از نظر علمی ثابت نشده اند و تنها پس از پرهیز توسط برخی افراد تجربه شده است.

ما فواید توقف خودارضایی را به طور کلی به چهار دسته ذهنی، جسمی، روحی و جنسی تقسیم کرده ایم و سعی کرده ایم مواردی را که توسط پزشکان تحقیق و اثبات شده است در اختیار شما قرار دهیم:

1. فواید توقف خودارضایی برای سلامت روان

افرادی که به مدت یک هفته یا 15 روز خودارضایی کرده اند، نتایج ذهنی و عاطفی مثبت بیشماری را از این تمرین گزارش کرده اند. آنها می گویند متوجه شده اند که استرس یا اضطراب در زندگی روزمره به شدت کاهش می یابد و با افزایش انگیزه در زندگی، تکمیل پروژه های کاری و پیگیری اهداف خود بسیار آسان تر خواهد شد. شاید بارزترین حس، احساس تجدید خویشتن داری باشد که از پرهیز به دست خواهید آورد.

فواید سلامت روان متوقف کردن خودارضایی

همه این فواید را می توان در افزایش سطح تستوسترون جستجو کرد که یکی از اثرات اصلی توقف خودارضایی است. به این فکر کنید که چه احساسی داشتید که می خواهید در طول روز خودارضایی کنید، زمانی که بدن شما تستوسترون را با حداکثر ظرفیت خود در دوران نوجوانی و بلوغ پمپاژ می کرد. ممکن است بتوانید با اجتناب از خودارضایی منظم بخشی از این قدرت را به دست آورید.

اعتماد به نفس بیشتر

اعتماد به نفس چیزی است که امروزه هر جوانی به آن نیاز دارد، اما فیلم‌های بزرگسالان و خودپسندی، هزاره‌ها را از درون تضعیف می‌کنند. خودپسندی انگیزه شما را برای کار سخت کاهش می دهد و همچنین بر عزت نفس شما تأثیر مستقیم می گذارد. افرادی که هر روز خودارضایی می کنند احساس وحشتناکی می کنند و خود را به خاطر این عمل سرزنش می کنند که بر زندگی روزمره، شغل و اهداف آنها تأثیر می گذارد.

برای اطلاع از عوارض خودارضایی مقاله عوارض خودارضایی را مطالعه کنید.

2. فواید معنوی دست کشیدن از خود خواری

بسیاری از مردانی که پرهیز کرده اند، شادی و رضایت کلی بیشتری را در زندگی خود گزارش می دهند. به نظر می رسد دیگران روابط عمیق تر و معنی داری با شرکای خود داشته اند. آنها ادعا می کنند که حذف تمرکز از فعالیت های جنسی به آنها این امکان را می دهد که به جای آن بر جنبه های دیگر زندگی عاشقانه خود تمرکز کنند، مانند برقراری ارتباط در مورد رابطه جنسی و نحوه دوست داشتن شریک زندگی خود.

    فواید معنوی دست کشیدن از خود خواری

زمان بیشتری خواهید داشت

خودارضایی نه تنها انرژی شما را تخلیه می کند، بلکه زمان با ارزش زیادی را نیز می گیرد. به جای ارضای خود در روز و شب، می توانید از آن زمان برای چیزهای بهتر استفاده کنید. علاوه بر این، این روزها هیچ کس بدون فیلم بزرگسالان راضی نیست. زمان زیادی طول می کشد تا فیلمی را پیدا کنید که شما را به ارگاسم برساند.

برای جلوگیری از رفتن به چنین فیلم هایی سعی کنید فعالیت بدنی شدید داشته باشید یا با انجام کاری دلپذیر خود را سرگرم کنید. مهمتر از همه، شما باید بدانید که چه زمانی از روز زمان حساس شماست. یعنی در چه زمانی از روز بیشترین تمایل به خودارضایی را دارید، در این صورت می توانید با ورزش یا انجام کاری که حواس شما را پرت می کند، این ساعات حساس را بدون انجام این عمل سپری کنید.

اجتماعی تر می شوید

با بررسی های انجام شده در سال های اخیر بر روی افراد معتاد به خودارضایی مشخص شد که این افراد دیگر علاقه ای به برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان ندارند و از خانه بیرون نمی روند. در واقع خود خواری باعث انزوا و دوری از جامعه برای این افراد شده است. یکی از فواید علمی ترک خودارضایی بازگشت به جامعه و معاشرت با دوستان.

بر اساس تجربه افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته‌اند، این افراد در زمان رها کردن، علاقه شدیدی به حضور در اجتماع و گروه دوستان خود دارند، زیرا این امر منجر به افزایش ترشح اندورفین در بدن شما می‌شود. و علاقه به در خانه ماندن، زیاده روی نکنید و وقت گرانبهای خود را با دوستان، همکاران و آشنایان خود صرف نکنید.

یکی از فواید قطع خودارضایی کاهش استرس است که در مقاله کاهش استرس بیشتر توضیح داده ایم.

3. فواید سلامت جسمی توقف خودارضایی

اگرچه هنوز نیاز شدیدی به تحقیقات بیشتر در این زمینه وجود دارد، اکثر مطالعات منتشر شده حول فواید فیزیکی عدم انزال می چرخد. جای تعجب نیست که بسیاری از این اثرات دوباره با سطوح بالاتر تستوسترون همراه هستند. چیزهایی مانند افزایش خلق و خو و انرژی همراه با کاهش چربی بدن نتایجی هستند که می توانید از تستوسترون بیشتر انتظار داشته باشید.

    فواید توقف خودارضایی برای سلامت بدن

شاید هیجان انگیزترین خبر برای شما همین باشد فواید پزشکی پرهیز از خودارضایی می تواند زودتر از آنچه فکر می کنید توسعه یابد. یک بررسی سیستماتیک در سال 2018 از تحقیقات فعلی نشان داد که توقف خودارضایی برای کمتر از 48 ساعت با بهبود حرکت اسپرم مرتبط است.

هرچه مدت طولانی تری متوقف شود، نتایج مثبت تر است. فواید عدم انزال به مدت یک هفته در سال 2003 مورد بررسی قرار گرفت. مشخص شد که در بین 28 شرکت کننده داوطلب، سطح ترشح تستوسترون در روز هفتم به حداکثر رسید. مطالعه ای که در سال جاری انجام شد منجر به افزایش سطح تستوسترون در مردانی شد که برای سه هفته متوالی انزال نداشتند. همه اینها نشان می دهد که مزایای فیزیولوژیکی مانند موهای ضخیم تر، افزایش رشد ماهیچه ها، سطح انرژی بالاتر و بهبود کیفیت اسپرم بسیار سریع اتفاق می افتد.

همانطور که قبلا ذکر شد، همین فواید فیزیکی می تواند به وضعیت روحی و روانی ما نیز کمک کند. این یک چرخه هیجان انگیز از مثبت اندیشی است که به طور بالقوه می تواند تنها پس از یک روز پرهیز شروع شود.

فواید رها کردن لذت بر صورت و زیبایی

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما طبق این مطالعه، پس از یک ماه خودارضایی شدید، آزمودنی‌ها متوجه کاهش حفره‌های زیر چشم، کاهش آکنه و بثورات پوستی و شفاف‌تر شدن پوست شدند.

افزایش ضخامت و رشد مو

این یکی از رایج ترین مزایای قطع خودارضایی از نظر پزشکی است. خودارضایی منظم می تواند موهای شما را نازک کند و در برخی موارد ممکن است دچار ریزش مو شوید. برخی افراد ادعا می کنند که خودارضایی موهایشان را سفید می کند. اگر عاشق موهایتان هستید، باید یک چالش 7 روزه نوازش را انجام دهید، مطمئن خواهید بود که موهایتان صاف و پرپشت خواهد شد.

سطح انرژی بدن را افزایش دهید

خودارضایی انرژی شما را تخلیه می کند و شما را در همان حالتی قرار می دهد که گویی در حال انجام یک فعالیت سنگین مانند بالا رفتن از کوه هستید. آیا تا به حال بعد از خودارضایی افزایش انرژی احساس کرده اید؟ هیچ کس بعد از انزال احساس انرژی نمی کند. اگر ورزشکار هستید، نباید چندین ساعت قبل از بازی این کار را انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است روی عملکرد شما تأثیر بگذارد.

حجم و حجم را افزایش دهید

صدای بم و مردانه می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد، خوب است که صدای بم و جذابی داشته باشید و مردم با دقت بیشتری به صحبت های شما گوش دهند. قطع خودارضایی به مدت 7 روز وزن صدای شما را افزایش می دهد. صدای شما را بلندتر و واضح تر می کند.

افزایش قدرت عضلانی و رشد عضلات

طبق یک گزارش، عدم انزال به مدت 7 روز می تواند منجر به افزایش 145.7 درصدی تستوسترون شود. تستوسترون همچنین به عنوان “هورمون مردانه” شناخته می شود هنگامی که تستوسترون اضافی در بدن خود دارید احساس شگفت انگیزی می کنید. ماهیچه های شما سریعتر رشد می کنند و پوست شما جوان تر می شود.

بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن

بر اساس گزارشی که بر اساس نتایج یک مطالعه بر روی 35 مورد ترک خودارضایی به مدت 6 ماه انجام شده است، می توان گفت افرادی که به خودارضایی اعتیاد داشتند، قبل از ترک بیمار بودند و تقریباً روحیه و انرژی کمی برای رابطه جنسی داشتند. کارهای روزانه خود را انجام می دهند، اما پس از یک دوره 6 ماهه انرژی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده و کمتر بیمار می شوند.

4. فواید قطع خودارضایی برای بهبود روابط جنسی

بسیاری از مردانی که برای مدت قابل توجهی از انزال خودداری کرده اند، گزارش می دهند که در واقع زندگی جنسی آنها را بهبود بخشیده است. این افراد ارگاسم طولانی تر و شدیدتری را تجربه کردند.

فواید توقف خودارضایی برای بهبود روابط جنسی

همچنین شواهد نشان می دهد که به دلیل افزایش انرژی، انگیزه بهتر برای زندگی و نشاط بیشتر، روابط عاطفی همراه با روابط جنسی با شرکای زندگی این افراد باعث بهبود و تقویت پیوندها، عشق بهتر و افزایش محبت بین افراد شده است.

یکی از عوارض خودارضایی سرد این است که می توانید در مقاله دمای سرد زنان بیشتر با آن آشنا شوید.

آخرین کلمه

فواید علمی ترک خودارضایی خیلی برای افرادی که تصمیم به ترک می گیرند. هم از نظر روحی و روانی و جسمی و هم از نظر روابط عاطفی و جنسی. اگرچه تحقیقات بیشتری برای تعیین مدت زمان دقیق این فواید مورد نیاز است، اما مهمترین چیز برای افرادی که از خودارضایی خودداری می کنند این است که به خود یا دیگران آسیب نمی رسانند و انتخاب کاملاً با آنهاست.

اگر به دنبال راهی برای بازگرداندن کنترل زندگی خود بوده اید و احتمالاً این فواید توقف خودارضایی تصمیم به ترک خودارضایی می تواند فرصتی عالی برای تجربه زندگی بهتر برای شما باشد.