منو سایت

ماساژ شرقی چیست؟ آموزش ماساژ شرقی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماساژ شرقی چیست؟ آموزش ماساژ شرقی

ماساژ شرقی چیست؟ ? شاید این نام را شنیده باشید، اما نمی دانید این ماساژ چیست. ماساژ شرقی که گاهی به آن ماساژ آسیایی نیز می گویند، نوعی ماساژ درمانی است که برای تسکین درد و تنش از طریق فشار استراتژیک طراحی شده است. بزرگترین تفاوت بین ماساژ آسیایی و ماساژ عضلانی استانداردتر، ایدئولوژی فرآیند است. زیرا هدف از این ماساژ هم شفابخش و هم آرامش بخش است.

با ما همراه باشید تا با فواید ماساژ شرقی و نحوه انجام آن آشنا شوید.

ماساژ شرقی چیست؟

تا حدودی، تمام ماساژها برای تسکین تنش عضلانی و ارتقای ریکاوری عضلات طراحی شده اند. افراد زیر پرچم شرقی معمولاً بر فلسفه‌های شرقی یا نظریه‌های انرژی انسانی تمرکز می‌کنند و همچنین ممکن است به جنبه‌هایی از طب شرقی، از جمله استفاده از برخی روغن‌ها، گیاهان، و عناصر زمین برای درمان تکیه کنند. ماساژهای شرقی نیز بر رویکردی جامع به سلامت انسان تمرکز دارند و به دنبال درمان کل بدن هستند.

ماساژهای مختلف لزوماً فلسفه ها و تکنیک های فردی متفاوتی دارند و معمولاً هیچ تعریف یا مجموعه ای از قوانین واحد برای اینکه این نوع ماساژ چیست یا باید باشد وجود ندارد. افرادی که چیزی خاص در ذهن دارند، اغلب به دنبال زیرمجموعه های مجزای ماساژ آسیایی هستند، به ویژه تمرین کنندگانی که فلسفه های چی، تایلندی درمانی، شیاتسو و ماساژ اندونزیایی یا جاوه ای را پذیرفته اند. در واقع تمامی این ماساژها از جمله ماساژهای شرقی محسوب می شوند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اما فواید ماساژ شرقی چیست؟ ?

فواید ماساژ شرقی چیست؟
فواید ماساژ شرقی چیست؟

فواید ماساژ شرقی چیست؟

در بیشتر موارد، این نوع ماساژ با روش‌های شرق باستان برای تفکر در مورد سلامتی، پر انرژی و رفاه انسان آغشته است. فکر کردن در مورد انرژی عضلات می تواند نحوه برخورد ماساژدرمانگر را نشان دهد و می تواند این کار را با تکنیک های فشار، تکنیک های اصطکاک و گردش انرژی در دست ها انجام دهد. اگرچه سکته ها و توالی حرکات واقعی شبیه به ماساژ در سایر نقاط جهان است، این راهنمایی فلسفی همان چیزی است که معمولاً درمان های شرقی را متمایز می کند.

در واقع از مزایای ماساژ شرقی می توان به باز شدن رگ ها و عضلات و همچنین ترشح هورمون هایی اشاره کرد که باعث ایجاد آرامش در بدن انسان می شود.

تکنیک‌های مختلف ماساژ چینی و ژاپنی در مراکز و بیمارستان‌های ترک اعتیاد استفاده می‌شود که اغلب به عنوان مکملی برای درمان‌های سنتی‌تر برای مواردی مانند سرطان و سندرم نقص ایمنی اکتسابی مانند ایدز استفاده می‌شود. این روش ها به عنوان نوعی آرامش برای کمک به بیماران برای کنترل و کاهش استرس و حفظ تعادل بین جسم و روح استفاده می شود و اغلب بیمار را در وضعیت ذهنی قرار می دهد تا بر چالش مبارزه با بیماری خود غلبه کند.

آموزش ماساژ شرقی

با توجه به آنچه گفته شد روش کلی ماساژ شرقی به شرح زیر است که برای شما شرح خواهیم داد.

در مرحله اول فرد ماساژ دهنده باید به پشت دراز بکشد و ماساژ از پای فرد شروع شود. قبل از شروع، باید از پایین ران تا بالای مچ با روغنی که برای این کار قضاوت کرده اید به خوبی استفاده کنید. می توانید این کار را با یک ماساژ ملایم انجام دهید.

پشت پاها را ماساژ دهید

بعد از آغشته به تمام قسمت های پا، ماساژ را از ناحیه پاشنه شروع می کنیم. برای این کار می توان از چندین تکنیک استفاده کرد. یکی این است که پاشنه را به صورت دایره ای با شست دست ماساژ دهید در حالی که چهار انگشت در پشت پاشنه قرار دارند.

راه دیگر کشیدن با کف دست، از پاشنه تا بالای پا با فشار کم است.

یکی دیگر از تکنیک های ماساژ پاشنه این است که آن را با استفاده از انگشتان هر دو دست انجام دهید، به طوری که انگشتان روی یکدیگر قرار بگیرند.

تکنیک نهایی برای این کار این است که چهار انگشت هر دو دست را در دو طرف پاشنه قرار دهید و آن را با انگشت شست در دو ناحیه از بالای پاشنه تا پایین ماساژ دهید.

در مرحله بعدی نوبت به ماساژ ران و عضله دوسر می رسد. چندین تکنیک برای ماساژ ران وجود دارد. یکی این است که این نواحی را از بالا به پایین ماساژ دهید.

روش دیگر برای این کار این است که انگشتان پا را روی ران قفل کنید و سپس با کمی فشار این قفل را باز کرده و تا حد امکان ماساژ دهید.

تکنیک دیگری که برای این کار وجود دارد این است که این قسمت را به عنوان دریچه گاز موتور در نظر بگیرید و با یک دست به گاز و با دست دیگر برعکس عمل کنید. این کار را از بالای ران زیر باسن شروع کنید و تا بالای مچ دست ادامه دهید.

روش دیگر، شما باید به آرامی این نواحی را نیشگون بگیرید و سپس فشار را رها کنید و قسمت پایین ران را ماساژ دهید.

روش دیگر خم کردن انگشتان و استفاده از بند انگشت دوم برای ماساژ از بالا به پایین است.

ماساژ پشت

در قسمت بعدی باید برای ماساژ پشت اقدام کنید. در مرحله اول این نواحی را با روغن و فشار کم گرم کنید.

پس از گرم شدن، دو رگ که از گردن به پایین کمر می روند را پیدا کنید و بالای باسن قرار دارند و آن را از بالا به پایین با فشار ملایم ماساژ دهید.

در مرحله بعد بین این دو رگ به صورت افقی ماساژ دهید.

در آخرین مرحله از ماساژ پشت باید به سمت گردن بروید. به خاطر داشته باشید که گردن عضوی حساس است و این کار باید با دقت انجام شود.

برای ماساژ این نواحی، می توانید این کار را با حرکت دادن سر از این طرف به سمت دیگر به سمت پشت گردن انجام دهید. یا با چهار انگشت هر دو دست، کناره های گردن را ماساژ دهید تا کف دست ها به یکدیگر برخورد کنند.

ماساژ قسمت جلویی بدن

پس از اتمام ماساژ پشت، فرد ماساژ دهنده باید به پشت و رو به شما دراز بکشد. در قسمت اول پاها را ماساژ دهید. برای این کار تکنیک های مختلفی وجود دارد. یکی از این تکنیک هایی که در ماساژ شرقی استفاده می شود، اعمال فشار از بالای پا و حرکت به طرفین پا با تکان دادن سر است.

یکی دیگر از تکنیک های مورد استفاده در این ماساژ، مدل گازگیری موتور است. این ماساژ را باید طوری انجام دهید که انگار می خواهید لباس را خیس کنید.

برای ماساژ شکم ابتدا باید خیلی آهسته حرکت کنید. سپس از تکنیک هایی مانند ماساژ دایره ای یا ماساژ دست بالا و پایین برای ماساژ شکم استفاده کنید.

برای ماساژ دست شرقی، باید از دست به قسمت‌های پایین دست از جمله انگشتان دست ماساژ دهید. نوک انگشتان را ماساژ دهید و سپس انگشتان را ماساژ دهید

در آخرین مرحله برای ماساژ شرقی، باید این کار را برای گردن انجام دهید. تکنیک هایی برای این کار وجود دارد، یکی این است که گردن را به پهلو خم کنید و قسمت بیرونی گردن را از پایین به بالا با حرکت رو به جلو ماساژ دهید.

روش دیگر ماساژ از بالای شانه تا ناحیه کنار گوش است.

موارد منع مصرف ماساژ شرقی چیست؟

ماساژ شرقی بسیاری از عملکردهای بدن از جمله سیستم ایمنی، سیستم تولید مثل و هضم را پشتیبانی می کند. ماساژ اندونزیایی و جاوه ای باعث تسکین درد در بدن با دست و بند انگشت می شود.

اگرچه هر ماساژ فواید خاصی دارد، اما توجه به این نکته مهم است که ماساژ معمولاً به تنهایی برای تشخیص یا درمان هر بیماری استفاده نمی شود و نتایج می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. فواید درمانی ماساژ حدس زده شده است اما به طور گسترده در محافل پزشکی یا علمی ثابت نشده است. اکثر افرادی که درمان‌های منظم دریافت می‌کنند این کار را به‌دلیل باور شخصی خود انجام می‌دهند که درمان به آنچه می‌خواهند خواهد رسید، خواه تضمینی برای رسیدن به آن وجود داشته باشد یا خیر.

اما به طور کلی موارد منع مصرف ماساژ شرقی چیست؟ ? ماساژ شرقی می تواند برای افرادی که به روغن حساسیت دارند مضر باشد. همچنین اگر بیماری پوستی دارید، قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید. به طور کلی سعی کنید ابتدا از وضعیت سلامت عمومی خود مطمئن شوید و سپس برای ماساژ شرقی اقدام کنید.

آخرین کلمه

ماساژ شرقی چیست؟ ? ماساژ شرقی یا ماساژ شرقی نوعی ماساژ است که علاوه بر درمان برخی از مشکلات اسپاسم، آرامش زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. این ماساژ شامل تکنیک های ماساژ پا، گردن، پشت و شکم است که با انواع ماساژهای فشاری، حرکات کششی و دست ها بر روی بدن انجام می شود. در این مقاله به تکنیک ها و روش های ماساژ شرقی پرداخته شد که شما عزیزان می توانید از آنها بهره مند شوید.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در این مسیر راهنمایی کرده باشیم. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.