منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ماساژ صورت برای از بین بردن خط خنده 8 تکنیک برای ماساژ خط خنده

ماساژ صورت برای از بین بردن خط خنده 8 تکنیک برای ماساژ خط خنده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماساژ صورت برای از بین بردن خط خنده 8 تکنیک برای ماساژ خط خنده

ماساژ صورت برای رفع خط خنده چیست؟ ماساژ خط خنده چگونه انجام می شود؟ خوب رفع خط خنده با ماساژ ممکن است؟ با افزایش سن، و اگر از پوست خود مراقبت نکنید، ممکن است با مواردی مانند چین و چروک روی صورت خود مواجه شوید. در واقع، اگر از ضد آفتاب استفاده نکنید و همچنین از آبرسانی به پوست خود غافل شوید، ممکن است خیلی زود پوست خشکی داشته باشید و بر این اساس شاهد ریزش خطوط جدید روی صورت خود باشید. یکی از این خطوطی که می تواند روی صورت بیفتد خط لبخند است. اینکه خط لبخند چیست و چگونه می توان برای اصلاح آن اقدامات لازم را انجام داد موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. پس تا انتها همراه ما باشید تا متوجه شوید چگونه خط خنده را ماساژ دهیم چگونه است و چگونه باید آن چین و چروک را از روی صورت خود پاک کنید؟

خط خنده چیست؟

اولین سوال این است که خط خنده چیست؟ برای درک این موضوع یک بار جلوی آینه بایستید و سپس آینه را مهمان لبخند زیبای خود کنید. هنگامی که لبخند می زنید، چین و چروک هایی را در قسمت هایی از صورت خود خواهید دید. این خطوط خط لبخند هستند. طبیعی است که وقتی خنده هایتان را جمع کنید، دیگر آن چین و چروک ها را روی صورتتان نبینید. اما با افزایش سن، پوست کمتر هیدراته می‌شود و پوست شل‌تر می‌شود، ممکن است ببینیم که خطوط لبخند پس از پاک شدن لبخند همچنان مهمان هستند. به طور طبیعی، هیچ کس پوست چروکیده را به پوست صاف ترجیح نمی دهد. راه های مختلفی برای خلاص شدن از شر این خط لبخند وجود دارد. از درمان های زیبایی و تزریق ژل گرفته تا استفاده از محصولاتی که برای سفت کردن و آبرسانی پوست موثر هستند.

خط خنده چیست؟

یکی از راه هایی که نقش مفیدی در از بین رفتن خطوط لبخند دارد، ماساژ درمانی است. با انجام برخی تمرینات ماساژ صورت برای رفع خطوط خنده می توانید به تدریج این چین و چروک ها را برطرف کنید. یکی از راه های آموزش این ماساژ مشاهده است فیلم ماساژ صورت برای رفع خط خنده خب.اما به صورت ساده تر، قدم به قدم آن را برای شما توضیح داده ایم.

آموزش ماساژ صورت برای رفع خط خنده

تمرینات زیادی برای از بین بردن خط خنده وجود دارد که در اینجا به چند مورد از مفیدترین و موثرترین آنها می پردازیم. اما قبل از اینکه بخواهید برای رفع خط خنده ماساژ صورت انجام دهید، لازم است عضلات صورت را به خوبی گرم کنید.

برای این کار ابتدا صورت خود را با روغن مناسب برای ماساژ صورت به خوبی چرب کنید تا ماساژی که انجام می دهید نتیجه عکس نداشته باشد. سپس برای گرم کردن صورت، ابتدا فشار بسیار ملایمی به ناحیه بین عضلات پایین گردن و استخوان بازو وارد کنید. سپس با دو انگشت به آرامی از پایین تا بالای گردن در سمت چپ و راست ماساژ دهید. سپس همین کار را از گردن تا چانه انجام دهید. به این ترتیب گردش خون لازم را در قسمت های صورت به خصوص در نواحی خط لبخند تضمین کرده اید که باعث تاثیرگذاری بیشتر ماساژ می شود.

اولین تمرین حذف خط خنده با ماساژ است

در تمرین اول ماساژ خط لبخند لازم است انگشتان خود را خم کنید و از مفصل دوم انگشت اشاره برای ماساژ خط لبخند استفاده کنید. برای این کار، مفصل دوم انگشت اشاره را در کنار بینی قرار داده و سپس با فشار مناسب و سبک به سمت گوش ها حرکت دهید. با این کار خطوط لبخند بیشتر در معرض گردش خون قرار می گیرند و این مشکل باعث آبرسانی و رفع خطوط لبخند می شود.

دومین تمرین ماساژ برای از بین بردن خط خنده

این تمرین ماساژ برای از بین بردن خطوط لبخند در اینجا نحوه اعمال فشار ملایم نقطه ای به خطوط حساس لبخند آمده است. انگشتان خود را در ناحیه خط لبخند قرار دهید و پس از اعمال فشار، انگشتان خود را با اصطکاک ملایم از صورت دور کنید. یعنی به نقاط مورد نظر فشار وارد کنید و سپس فکر کنید که انگشت شما به جسم داغ برخورد کرده است. به همین ترتیب، انگشت خود را از صورت خود دور کرده و برای فشار دادن نقاط دیگر تکرار کنید.

تمرین سوم برای ماساژ خط لبخند

این ماساژ رفع خط خنده از سه قسمت تشکیل شده است. توجه داشته باشید که برای این ماساژ باید از کف دست خود استفاده کنید. به این ترتیب این قسمت از دست را در دو طرف لب بالا و قسمت پایین بینی قرار دهید و سپس با فشار مناسب به سمت گوش خود حرکت دهید. پس از رسیدن به گوش، در حالی که دست ها به صورت چسبیده اند، دست را باز کرده و به صورت صاف و مداوم به قسمت پایین گردن ماساژ دهید و در نهایت از انگشتان دست استفاده کنید.

تمرین چهارم برای ماساژ خط خنده

چهارمین تمرین ماساژ صورت برای رفع خط خنده همانند تمرین فوق می باشد. با این تفاوت که از طول انگشتان برای ماساژ استفاده می شود. این تمرین همچنین شامل محدوده صورت بیشتر است. برای انجام این تمرین، انگشتان شست خود را زیر چانه و چهار انگشت دیگر را کنار هم قرار داده و در کنار بینی قرار دهید. سپس بدون اینکه شست هر دو دست را از هم جدا کنید، در حالی که صورت را با انگشتان خود ماساژ می دهید، کف دست خود را باز کنید. تا انگشتان به گوش برسند. در این زمان مانند مرحله قبل از جایی که هر دو دست قرار دارد به سمت پایین حرکت کنید و از کناره های گوش تا پایین گردن ماساژ دهید. اگر می خواهید از افتادگی پوست خود جلوگیری کنید به مقاله «ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست» مراجعه کنید.

پنجمین تمرین ماساژ صورت برای رفع خط خنده

تمرین ماساژ صورت زیر برای رفع خطوط خنده بر اساس ایجاد تنش در نواحی خط خنده است. به این ترتیب یکی از انگشتان حلقه را در پایین خطوط لبخند کنار لب قرار دهید و با انگشت حلقه دیگر به سمت بالا بکشید. این کار را باید برای هر دو طرف صورت انجام دهید.

تمرین ماساژ خط لبخند ششم

این ماساژ برای از بین بردن خطوط لبخند خیلی ساده است. به سادگی یک طرف دامان خود را با تمام قدرت باد کنید و سپس استراحت کنید. برای این کار ابتدا یکی از دورها را 5 بار با فشار باد کرده و رها کنید. سپس همین کار را برای طرف دیگر انجام دهید.

تمرین ماساژ خط لبخند ششم

هنگامی که این کار را برای هر دو دور انجام دادید، هر دو دور خود را تا جایی که می توانید به مدت 5 ثانیه باد کنید.

آموزش ماساژ خط لبخند

این کار اگرچه ساده است اما در رفع خط خنده تاثیر بسزایی دارد.

هفتمین تمرین ماساژ برای رفع خط خنده

روش دیگری که به عنوان ماساژ صورت برای از بین بردن خط خنده شناخته می شود، این است که دو انگشت اشاره و وسط را به هم نزدیک کرده و به صورت دایره ای از نواحی بالای لب تا کناره های گوش ماساژ دهید و انگشتان را زیر محور به صورت دایره های کوچک بچرخانید. پیشنهاد می کنیم مقاله ماساژ صورت با قاشق را مطالعه کرده و با ماساژ صورت با قاشق آشنا شوید.

تمرین ماساژ خط خنده هشتم

هشتمین و آخرین تمرین در رفع خط خنده با ماساژ حرکات فشاری و نقطه ای با تمرکز بالا فقط در نقاط حساس استفاده می شود. برای این کار باید نقاط مربوط به خطوط لبخند را که از کناره های بینی شروع شده و با فشار نقطه ای به صورت نیم دایره تا چانه می آیند ماساژ دهید. به این ترتیب دو نقطه از کناره بینی را با دو انگشت ماساژ دهید و بعد از 5 ثانیه یک سانتی متر پایین بیایید. این کار را تا رسیدن به چانه انجام دهید.

در اینجا چند تمرین ماساژ رفع خط لبخند وجود دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید. توجه داشته باشید که بهتر است این تمرینات را سه بار در هفته و به مدت 15 دقیقه انجام دهید. بهترین نوع ورزش این است که هر کدام 10 تا 15 بار این حرکات را انجام دهید تا پس از مدتی نتیجه مطلوب یعنی از بین رفتن خط خنده با ماساژ را مشاهده کنید. ماساژ صورت ابزارها و روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها ماساژ یخ است که می توانید در مقاله ماساژ صورت با یخ با آن آشنا شوید.

آخرین کلمه

ماساژ صورت برای رفع خط خنده این شامل تکنیک هایی با هدف ایجاد گردش خون در نواحی حساس خطوط لبخند و همچنین در سایر قسمت های صورت است. رفع خط خنده با ماساژ این امکان وجود دارد به شرطی که در این راه حوصله داشته باشید و تمرینات گفته شده را به صورت اصولی و مستمر از سر بگیرید. اینجا چگونه خط خنده را ماساژ دهیم به صورت مفید توضیح داده ایم که با یادگیری آن می توانید این کار را برای خود و عزیزانتان برای رفع خطوط لبخند انجام دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم از روغن ماساژ استفاده کنید که هم خاصیت جوان کنندگی دارد و هم رطوبت پوست را تامین می کند.

امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی ارائه دهیم ماساژ خط لبخند به شما ارائه شده است. اگر سوالی در این زمینه بی پاسخ دارید در قسمت نظرات بنویسید.