منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ماساژ صورت برای کاهش وزن را در چند مرحله بیاموزید

ماساژ صورت برای کاهش وزن را در چند مرحله بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماساژ صورت برای کاهش وزن را در چند مرحله بیاموزید

ماساژ صورت برای کاهش وزن این یکی از راه های بی ضرر و طولانی مدت برای لاغری صورت است که صورت شما را ظریف و زنانه نشان می دهد. به طور کلی توصیه می شود که اگر قصد دارید صورت خود را لاغر کنید، به تدریج وزن کل بدن خود را کاهش دهید. روش های مختلفی برای کاهش وزن روی صورت وجود دارد و بهتر است چندین روش را همزمان امتحان کنید تا نتیجه بهتر و سریع تری بگیرید. در این مقاله علاوه بر توضیح مختصری در مورد روش های لاغری صورت، آموزش ماساژ صورت برای کاهش وزن ما به دو روش اساسی و موثر شما را معرفی می کنیم.

روش های لاغری صورت

می توانید روش های زیر را برای کاهش وزن در صورت در نظر بگیرید:

روش های لاغری صورت
 • رژیم غذایی خود را تغییر دهید: میتونی طرف ماساژ صورت برای کاهش وزن با تغییر رژیم غذایی، در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنید. تغییرات رژیم غذایی شامل افزایش مصرف سبزیجات و میوه جات، نوشیدن آب فراوان، مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها، کاهش مصرف چربی های مضر و افزایش مصرف چربی های سالم و حذف مصرف قند و شکر است که در مورد همه این موارد بحث شده است. در مقاله لاغری صورت پس از یک هفته آن را به طور کامل بررسی کردیم.
 • ورزش: یکی از بهترین روش ها علاوه بر رژیم غذایی و ماساژ صورت برای کاهش وزن یک تمرین است ورزش علاوه بر کمک به کاهش وزن یکنواخت، صورت و بدن شما را در بهترین حالت نگه می دارد. با انجام حرکات مخصوص یوگا، پیاده روی و دویدن روزانه و انجام تمرینات ورزشی در منزل، علاوه بر اینکه صورت شما لاغر و زیبا می شود، سلامت جسمی و روحی شما نیز با بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی به اندام های بدن تقویت می شود.
 • کمی بخواب: خواب کافی و باکیفیت یکی از عوامل اصلی کاهش وزن و افزایش وزن است. اگر می خواهید رژیم غذایی و ورزش بر لاغری صورت شما تأثیر بگذارد، باید خواب کافی و کامل داشته باشید. حداقل 8 ساعت خواب در زمان مناسب به شما کمک می کند زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

آموزش ماساژ صورت برای کاهش وزن

در این قسمت از مقاله دو روش ماساژ صورت برای کاهش وزن معرفی شما عزیزان اما واقعا؟ ماساژ صورت برای کاهش وزن آیا تاثیری دارد؟ صورت شما به دلیل تجمع چربی و افزایش وزن چاق می شود، اما می تواند به دلیل التهاب پوست، تجمع مایع بینابینی، شل شدن عضلات صورت و شل شدن پوست نیز چاق به نظر برسد. ماساژ صورت با درگیر شدن غدد لنفاوی و غدد، التهاب پوست را کاهش می دهد. همچنین اگر مرتب صورت خود را ماساژ دهید، ماهیچه های صورت قوی تر می شوند، صورت شما جمع می شود و حالتی باریک و کشیده به خود می گیرد.

هنگامی که صورت خود را ماساژ می دهید، گردش خون در بافت پوست افزایش یافته و تامین اکسیژن بهبود می یابد. سپس پوست مواد مغذی را بهتر جذب می کند و بافت پوست با افزایش تولید کلاژن سفت می شود. در نتیجه دیگر نگران افتادگی پوست و چین و چروک با افزایش سن نخواهید بود.

اگرچه بسیاری از افراد ماساژ را برای کاهش وزن روی صورت توصیه می کنند، اما باید بدانید که اگر دستورالعمل های آن را به خوبی رعایت کنید، این روش جواب می دهد.

اولین روش ماساژ برای لاغری صورت

در اولی روش ماساژ صورت برای کاهش وزن معرفی ماساژ گواشا. البته باید بدانید که ماساژ گواشا سبک ها و ابزارهای متنوعی دارد. برای آشنایی بهتر با ماساژ گواشا، مطالعه مقاله ماساژ گواشا را به شما پیشنهاد می کنیم. ماساژ گواشا که در این قسمت ارائه می کنیم، با بازکردن رگ های پوستی و بهبود گردش خون، غدد لنفاوی را تخلیه کرده و صورت را لاغر می کند. برای انجام این ماساژ مراحل زیر را دنبال کنید:

اولین روش ماساژ برای لاغری صورت
 1. برای شروع ابتدا باید پوست خود را کاملا تمیز کنید تا عاری از هرگونه مواد آرایشی و کثیفی روی سطح آن باشد. زیرا به دلیل باز شدن منافذ پوست در هنگام ماساژ صورت، میکروب ها و باکتری ها راحت تر جذب پوست شده و باعث ایجاد آکنه می شوند.
 2. پس از شستن و خشک کردن کامل صورت و دست ها، از یک مرطوب کننده بدون روغن یا سرم آبرسان استفاده کنید و به آرامی آن را روی پوست خود بمالید. توجه داشته باشید که استفاده از روغن های معمولی پوست چه طبیعی و چه فرآوری شده باعث ایجاد چربی در صورت می شود.
 3. در صورت نداشتن ابزار مخصوص گواشا می توانید از سنگ های ماساژ، غلتک یا غلتک ماساژ برای ماساژ صورت به روش گواشا استفاده کنید. توجه داشته باشید که ابزار شما نیز باید کاملا تمیز و ضد عفونی شده باشد.
 4. از زیر گردن (بالای استخوان ترقوه) تا زیر چانه، ابزار را با فشار متوسط ​​از پایین به بالا روی پوست خود بلغزانید. این حرکت فقط باید در یک جهت باشد نه عقب و جلو. این مرحله را 10 تا 15 بار تکرار کنید.
 5. از وسط چانه تا اطراف فک، ابزار را با فشار متوسط ​​روی پوست در جهت لاله گوش بکشید. این مرحله را برای هر دو طرف فک 15 بار تکرار کنید.
 6. ابزار را روی قسمت پایین گونه ها که نزدیک بینی است قرار دهید و به آرامی در امتداد گونه در جهت شقیقه ها بلغزانید. پوست این ناحیه کمی نازک است. بنابراین فشار زیادی وارد نکنید. این مرحله را برای هر دو طرف صورت 10 بار تکرار کنید.
 7. آخرین مرحله ناحیه پیشانی است. از وسط پیشانی، حدود 10 بار، ابزار را به آرامی بلغزانید.
 8. در نهایت برای کاهش التهاب احتمالی از کمپرس خنک استفاده کنید. این روش ماساژ صورت برای کاهش وزن این کار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

روش دوم ماساژ لاغری صورت

در روش دوم، ماساژ صورت برای کاهش وزن ما در 6 مرحله آسان به شما آموزش خواهیم داد. توجه داشته باشید که برای نتیجه بهتر باید این ماساژ را هر شب قبل از خواب انجام دهید. همچنین بهتر است از کرم مرطوب کننده، سرم مرطوب کننده یا روغن مخصوص صورت استفاده کنید تا در حین ماساژ صورتتان از اصطکاک ملتهب نشود.

روش دوم ماساژ لاغری صورت
 1. از انگشتان اشاره خود استفاده کنید و ناحیه بالای پیشانی و شقیقه ها را به آرامی ماساژ دهید و این عمل را 10 بار تکرار کنید.
 2. از بالای شقیقه ها به آرامی صورت را به سمت پایین حرکت دهید و ماساژ دهید تا به انتهای گردن برسید. کمی روی ناحیه گردن تمرکز کنید. این مرحله را 10 بار تکرار کنید.
 3. گونه های خود را به آرامی و با فشار متوسط ​​به صورت دورانی ماساژ دهید و در حین ماساژ، پوست را به سمت ناحیه بیرونی چشم بکشید و این مرحله را 10 بار تکرار کنید.
 4. از بالای فک، درست زیر لاله گوش، صورت خود را به آرامی ماساژ دهید تا به چانه برسید و سپس از چانه به گوشه های فک حرکت کنید. این مرحله را 10 بار تکرار کنید.
 5. از کف دست ها استفاده کنید و گونه های خود را به آرامی به سمت بینی و داخل صورت خود فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارید سپس 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را 15 بار تکرار کنید.
 6. انگشتان شست خود را زیر چانه فشار دهید و انگشتان اشاره خود را روی هر دو گونه خود قرار دهید و گونه ها را با انگشت اشاره به سمت بالا فشار دهید و 8 ثانیه نگه دارید. 3 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

برای آشنایی با روش های مختلف کاهش وزن، مقاله بهترین راه کاهش وزن را بررسی کنید.

آخرین کلمه

در این مقاله از سری مقالات آموزشی بلاگ لند اسپا، علاوه بر توضیح مختصری در مورد روش های لاغری صورت، آموزش ماساژ صورت برای کاهش وزن ما آن را به دو صورت اساسی و مفید به شما ارائه کرده ایم. توجه داشته باشید که برای به دست آوردن نتیجه از ماساژ صورت برای کاهش وزن، جدا از اینکه مراحل را به دقت دنبال کنید، باید ماساژ را به طور منظم انجام دهید. این را هم بهتر است بدانید ماساژ صورت برای کاهش وزن ممکن است مدت زیادی طول بکشد و برای لاغری صورت در مدت کوتاهی باید رژیم غذایی و ورزش را همراه با ماساژ دنبال کنید.

مایلیم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان لندسپا به اشتراک بگذارید.