منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ماساژ پرفورمنس چیست؟ | آموزش 10 مرحله اساسی ماساژ برای اجرا

ماساژ پرفورمنس چیست؟ | آموزش 10 مرحله اساسی ماساژ برای اجرا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماساژ پرفورمنس چیست؟ | آموزش 10 مرحله اساسی ماساژ برای اجرا

میدونی ماساژ پرفورمنس چیست؟ و چه فوایدی برای سلامت جسمانی شما دارد؟ انواع ماساژ سال هاست که به یکی از روش های مکمل درمان برخی از بیماری ها تبدیل شده است و می بینیم که طرفداران ماساژ درمانی روز به روز در حال افزایش هستند. ماساژ درمانی علاوه بر کمک به درمان برخی از بیماری های جسمی، آرامش عمیق و تجربه احساسی دلپذیری را به همراه دارد. ماساژ موثر یکی از انواع ماساژهای مدرن است که برای افرادی که به دلیل روزهای کاری طولانی و زندگی شهری از مشکلات جسمی رنج می برند توصیه می شود. در این مقاله اهداف درمانی و روش صحیح ماساژ را به تفصیل توضیح می دهیم بهره وری چیست؟. با ما بمان.

ماساژ پرفورمنس چیست؟

ماساژ موثر یکی از جدیدترین انواع ماساژ است که معمولا برای رفع سفتی گردن و شانه استفاده می شود. تقریباً می توان گفت که انواع ماساژهای عمومی بدن می تواند در رفع گرفتگی این نواحی موثر باشد. اما باید بدانید که سایر ماساژها به طور خاص روی این نواحی کار نمی کنند. همانطور که می دانید تراکم وریدهای سیاتیک در این نواحی بیشتر است و سفتی در شانه و گردن می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند سردرد، آرتروز، بی حالی، خستگی شدید، درد شدید عصبی مانند درد ساعد و انگشت، درد صورت، و همچنین عصبی شدن و عصبانی شدن بدون دلیل و ناگهانی. برای درک تاثیر ماساژ باید بگوییم که در صورت تداوم چنین مشکلاتی، فرد نمی تواند کارهای عادی روزانه خود را انجام دهد و این احساس خستگی، کبودی و درد همیشه همراه او خواهد بود. یک ماساژ موثر در رفع گرفتگی عضلات این نواحی حساس تاثیر ویژه ای دارد و تنها پس از چند جلسه درمان موثر می توانید به زندگی عادی خود بازگردید.

آموزش ماساژ سازنده

اگر قصد دارید آموزش ماساژ صورت را دنبال کنید این وبلاگ را از دست ندهید

فواید ماساژ موثر

تا اینجا کاربرد و هدف ماساژ پرفورمنس را می دانید. این نوع ماساژ نیز مانند سایر انواع ماساژ، علاوه بر هدف درمانی خاص، فواید بسیاری نیز به همراه خواهد داشت. از جانب فواید ماساژ موثر موارد زیر ممکن است مشخص شود:

رفع سفتی گردن و شانه

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، هدف اصلی از این ماساژ باز کردن گرفتگی طولانی مدت در ناحیه گردن و سر است. بنابراین، طبیعی است که این مورد در دسته مزایای ماساژ قرار می گیرد. بسیاری از افراد به دلیل شغل خود مجبورند ساعت های طولانی در یک موقعیت ثابت کار کنند. ثابت نگه داشتن بدن و عدم تحرک باعث ایجاد اسپاسم در این نواحی می شود. با انجام چندین جلسه ماساژ پرفورمنس می توانید اسپاسم این نواحی را از بین ببرید. اما برای اینکه این اتفاق نیفتد، لازم است چند دقیقه در طول روز برای تمرینات مخصوص گردن و شانه ها وقت بگذارید.

فواید ماساژ موثر

بهبود سردرد مزمن یا میگرن

گاهی اوقات التهاب و تنش عضلانی باعث فشار بر اعصاب بدن و در نتیجه سردردهای مزمن و طاقت فرسا می شود. برخی از این سردردها می توانند روزها ادامه داشته باشند و هرگز متوقف نمی شوند و این فقط به این دلیل است که بدن شما دائماً تحت چنین فشاری است. با انجام ماساژ پرفورمنس و رفع گرفتگی عضلات می توانید سردرد شدید را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

آیا ماساژ یومی هو را می شناسید که برای تسکین درد استخوان استفاده می شود؟ این وبلاگ را دنبال کنید

گردش خون را بهبود بخشد

گاهی اوقات ممکن است بی دلیل احساس خستگی کنید و قادر به انجام کاری نباشید. یکی از مهم ترین عواملی که بر خستگی مداوم شما تأثیر می گذارد، گردش خون ضعیف است. گردش خون ناقص باعث کاهش اکسیژن رسانی به بافت ها و اندام ها می شود که منجر به خستگی مفرط می شود. یکی از مزایای ماساژ بهبود سریع گردش خون، افزایش اکسیژن رسانی و کاهش احساس ضعف و خستگی است.

بهبود خلق و خو

وضعیت فیزیکی بدن شما به طور مستقیم بر ذهن، روان، خلق و خو و رفتار شما تأثیر می گذارد. هر چه بدن شما سالم تر باشد، احساس بهتری دارید و این احساس به شما کمک می کند از لحظات زندگی خود لذت ببرید و رفتاری خوب و آرام داشته باشید. کمتر به عوامل استرس زا و اضطراب فکر کنید و نگرانی های خود را کاهش دهید. بدنی که سالم نیست و از مشکلاتی مانند تنش عضلانی، فشار روی اعصاب، دردهای مداوم و خستگی مفرط رنج می برد، قطعاً در مواجهه با کوچکترین سؤالات و مشکلات، رفتارهای عصبی و عصبانیت از سوی خود و سایر موارد، احساس نگرانی و ناراحتی می کند. موارد شدید دچار افسردگی می شود. اما تاثیر ماساژ پرفورمنس در حل همه این مشکلات چیست؟ همانطور که توضیح دادیم بهبود گردش خون و کاهش تنش عضلانی یکی از مزایای یک ماساژ موثر است و به شما کمک می کند پس از چند جلسه در نتیجه بهبود سلامت کلی بدن و بعدا عصبی شدن و عصبانی شدن احساس آرامش داشته باشید.

ماساژ اجرایی

برای یادگیری ماساژ چینی این وبلاگ را دنبال کنید

وضعیت بدنی صحیح

اکثر مردم در حفظ یک وضعیت استاندارد و صحیح مشکل دارند. ایستادن و نشستن نامناسب مشکلات زیادی برای وضعیت جسمانی شما ایجاد می کند و پس از مدتی می تواند به شکل قوز در پشت گردن ظاهر شود. همچنین فرم نادرست بدن می تواند در آینده به کمر، زانو و پا آسیب برساند و باعث درد شدید در این نواحی شود. یکی از دلایل شکل نادرست بدن، ضعف عضلانی و شل شدن عضلات است. با تکرار جلسات ماساژ می توانید از مزایای ماساژ عملکردی برای سفت شدن و تقویت عضلات و در نتیجه اصلاح نحوه نشستن و ایستادن خود بهره ببرید.

تکنیک ماساژ

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که ماساژ چه تکنیک هایی دارد و چه تفاوتی با سایر انواع ماساژ دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور کلی یک سری تکنیک های ماساژ درمانی خاص وجود دارد و هر ماساژ بسته به ناحیه مورد ماساژ و هدف درمان شامل برخی یا همه این تکنیک ها می شود. ماساژ پرفورمنس از تکنیک‌های بیشتری برای تسکین اسپاسم شدید استفاده می‌کند، مانند:

 • تکنیک لایه برداری
 • تکنیک کف زدن
 • تکنیک ضربه زدن
 • تکنیک ضربه ای
 • انواع تکنیک های نوازش
 • تکنیک ورز دادن و نیشگون گرفتن

آموزش ماساژ سازنده

در مورد اینکه روش صحیح انجام ماساژ چیست باید بگوییم که ماساژور بسته به مشکل افراد و میزان سفتی شانه و گردن می تواند روش خاصی را برای انجام این ماساژ اعمال کند. اما به طور کلی مراحل انجام ماساژ به صورت زیر انجام می شود:

 1. فرد خود را روی تخت ماساژ مخصوص قرار می دهد و در حالی که تمام ماهیچه های خود را ریلکس و شل می کند، دست های خود را در کنار بدن خود قرار می دهد.
 2. ماساژور از روغن مخصوص ماساژ برای نرم و گرم کردن نواحی ماساژ داده شده استفاده می کند.
 3. ماساژدرمانگر از عضلات اطراف گردن شروع کرده و آنها را خمیر می کند. با فشار کم شروع می شود و به تدریج افزایش می یابد.
 4. از دو طرف شانه ها تا پشت و بالای گردن، دستان خود را به آرامی در امتداد بدن فرد حرکت می دهد و به تدریج فشار را افزایش می دهد.
 5. گوشه های خارجی شانه ها را به خوبی ماساژ می دهد و سپس با استفاده از تکنیک های کوبه ای و ضربه زدن، گرفتگی عضلات را برطرف می کند.
 6. ماساژور با انگشتان شست خود به صورت دایره ای نواحی بین سر و ستون فقرات را با فشار متوسط ​​ماساژ می دهد.
 7. شست ها را در امتداد ستون فقرات، دور از مهره ها، به سمت گردن بالا می برد و در ناحیه سر توقف می کند و برای چند ثانیه فشار وارد می کند.
 8. ماساژور پس از تکرار تمامی مراحل، قسمت داخلی و خارجی سر را با کمک کف دست ماساژ می دهد.
 9. در پایان از فشار کم و تکنیک سیلی زدن سریع برای تکمیل ماساژ استفاده می شود.
 10. پس از پایان ماساژ، فرد حدود یک دقیقه روی تخت بی حرکت می ماند و سپس بلند می شود.

ماساژ تایلندی چیست؟ این وبلاگ را از دست ندهید

آموزش ماساژ سازنده

موارد منع مصرف ماساژ

عوارض ماساژ پرفورمنس چیست و این ماساژ برای چه کسانی ممنوع است؟ ماساژ موثر مانند سایر انواع ماساژ علاوه بر فواید بسیار می تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد، بنابراین توصیه می کنیم افرادی که شرایط زیر را دارند بدون مشورت با پزشک برای این ماساژ اقدام نکنند:

 • افرادی که مشکلات پوستی شدید دارند
 • افرادی که از اگزما رنج می برند
 • افراد دارای کبودی، زخم و بثورات در سطح پوست نواحی آسیب دیده هستند
 • افرادی که مشکلات فشار خون دارند
 • افرادی که از حمله قلبی جان سالم به در برده اند
 • افرادی که آسیب های ستون فقرات دارند
 • افرادی که دچار شکستگی، تورم یا لوکساسیون در ناحیه شانه هستند
 • افرادی که عفونت های پوستی یا سرطان دارند
ماساژ اجرایی

آموزش ماساژ سوئدی را در این وبلاگ ببینید

آخرین کلمه

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا به طور کامل در این مورد توضیح داده ایم ماساژ پرفورمنس چیست؟ و چه تاثیری بر سلامت جسمانی شما دارد؟ هم آموزش ماساژ سازنده در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. پیشنهاد می کنیم برای ماساژ به مراکز معتبر و افراد مجرب مراجعه کنید. همچنین برای جلوگیری از عوارض احتمالی، قبل از ماساژ با پزشک مشورت کنید.

مایلیم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان لندسپا به اشتراک بگذارید.