منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ماساژ ژاپنی چیست؟ آموزش گام به گام ماساژ صورت ژاپنی

ماساژ ژاپنی چیست؟ آموزش گام به گام ماساژ صورت ژاپنی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماساژ ژاپنی چیست؟ آموزش گام به گام ماساژ صورت ژاپنی

ماساژ ژاپنی چیست؟? فواید ماساژ ژاپنی چیست؟ آموزش ماساژ ژاپنی چگونه یاد بگیریم؟ کشور ژاپن که در شرق آسیا قرار دارد، علاوه بر پیشرفت در صنعت و فناوری و نوآوری های مختلف در اکثر بازارها، دانش مفیدی را در سایر زمینه ها نیز انباشته کرده است. شاید وقتی نام ژاپن به میان می آید، ذهن همه به سمت برندهای مختلف آن کشور یا تولید برق اقلام مختلف برود. اما نوآوری دیگری که ژاپن به دنیا معرفی کرد ماساژ ژاپنی است. به طور کلی هدف اصلی از ماساژ شل کردن عضلات، افزایش گردش خون و سپس رسیدن به آرامش جسمی و روحی است. ماساژ ژاپنی با همان اهداف انجام می شود، اما تفاوت های جزئی با سایر انواع ماساژ وجود دارد.

فواید ماساژ ژاپنی باعث می شود خستگی که در بدن گیرنده وجود دارد تا حد زیادی از بین برود. این ماساژ شامل ماساژ صورت نیز می باشد و یکی از مهمترین اهداف در انجام این ماساژ، جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک است.

در اینجا به دو نوع ماساژ ژاپنی، یکی برای صورت و دیگری برای سایر قسمت های بدن می پردازیم و هر مرحله را شرح می دهیم. پس اگر قصد دارید این نوع ماساژ را یاد بگیرید و از آن برای ماساژ خود یا عزیزانتان استفاده کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ماساژ ژاپنی چیست؟

مانند سایر روش های ماساژ، ماساژ ژاپنی بر اساس فشار و تنش روی نقاط حساس پوست است. این نوع ماساژ سابقه طولانی دارد و تکنیک های مورد استفاده در این ماساژ طی هزاران سال تکامل یافته است.

ماساژ ژاپنی چیست؟

کلمه ماساژ در زبان ژاپنی با نام Anma شناخته می شود که به معنای فشار دادن (An) و مالیدن (Ma) است. این سنت درمانی از تکنیک های توسعه یافته در چین بیش از 7000 سال پیش الهام گرفته شده است، اگرچه برخی معتقدند که این نوع ماساژ در واقع ریشه در آیورودای هند باستان دارد.

ماساژ درمانگران ژاپنی این کار را با استفاده از ترکیبی از ورز دادن، ضربه زدن، کشیدن و اعمال فشار به پاها، پشت، بازوها و گردن انجام می دهند. هدف اصلی ماساژ ژاپنی آرامش و التیام روح و جسم انسان است. تکنیک های این ماساژ بیشتر با هدف ایجاد آرامش در مرکز قلب است. به این ترتیب ماساژ با خون رسانی به قلب شروع می شود و سپس این جریان را به مرکز فرماندهی بدن می رساند، یعنی. مغز.

اگر در این زمینه مبتدی هستید، ممکن است نتوانید تفاوت بین ماساژ ژاپنی و سایر ماساژها را درک کنید. اما ماساژ ژاپنی تفاوت کمی با سایر ماساژها دارد.

همانطور که گفتیم بارزترین تفاوت با سایر ماساژها این است که تمرکز بر آرامش قلب بدن است. همچنین برخلاف برخی از ماساژهایی که باید با روغن روی بدن انجام شود، در ماساژ ژاپنی از روغن استفاده نمی شود و نیازی نیست لباس خود را در بیاورید و فقط یک لباس گشاد بپوشید.

فواید ماساژ ژاپنی چیست؟

تا پایان بررسی با ما همراه باشید فواید ماساژ ژاپنی بیایید با این ماساژ مفید آشنا شویم.

فواید ماساژ ژاپنی چیست؟

 • اگر از اضطراب، افسردگی یا استرس رنج می برید، ماساژ ژاپنی می تواند با انرژی بخشیدن به بدن، بهبود خلق و خو و تسهیل خواب راحت به کاهش این مشکلات کمک کند. برای آشنایی با روش های کاهش استرس به مقاله کاهش استرس مراجعه کنید.
 • از طرف دیگر فواید ماساژ ژاپنی این یک درمان خوب برای کمردرد است و همچنین برای تسکین درد عضلانی عالی است. زیرا تنش و اسپاسم را از بین می برد و به صورت هدفمند به نقاط حساس و عضلات فشار وارد می کند و بدون استفاده از دارو باعث تسکین سریع درد می شود.
 • می توان از آن به عنوان درمان میگرن استفاده کرد. زیرا گردش خون را بهبود می بخشد. همچنین این ماساژ با بهبود جریان انرژی و عملکرد عضلانی برای زنانی که از دردهای قاعدگی رنج می برند مفید بوده و منجر به تثبیت سطوح هورمونی می شود.
 • ماساژ ژاپنی همچنین عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و خطر ابتلا به برخی عفونت ها را کاهش می دهد.
 • همچنین از ماساژ صورت ژاپنی به دلیل افزایش گردش خون می توان انتظار بهبود چین و چروک صورت و در نتیجه جوانسازی پوست را داشت. برای رفع چین و چروک می توانید از ماساژ قاشقی استفاده کنید که در مقاله ماساژ صورت با قاشق توضیح داده ایم.

آموزش گام به گام ماساژ ژاپنی

آموزش گام به گام ماساژ ژاپنی

 • برای اجرای ماساژ ژاپنی بهتر است محیطی آرام انتخاب کنید و موسیقی ملایمی پخش کنید. فردی را که می خواهید ماساژ دهید روی تخت یا جای دیگری قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه کاملا استراحت کند.
 • ماساژ را از دستان ماساژ گیرنده شروع کنید. به این ترتیب در حالی که فرد روی کف دست خود دراز کشیده است، دست های خود را بالا آورده و آرنج ها را خم کرده و دست ها را ورز دهید.
 • در مرحله بعد دوباره دست را از کنار بدن فرد گرفته و ناحیه شانه را ماساژ دهید. با انجام این کار، جریان خون را به سمت قلب سوق می دهید.
 • در مرحله بعد، فرد باید به پهلو در مقابل دستی که ماساژ می دهید دراز بکشد. سپس دستان او را بلند کرده و ناحیه شانه را به صورت دورانی ماساژ دهید.
 • در مرحله بعد باید گردن فرد را از شانه تا سر ماساژ داد تا جریان خون به مغز برسد.
 • در مرحله آخر به فوتر بروید. به این ترتیب ابتدا قسمت های مختلف ران را ماساژ داده و پاها را به سمت خود بکشید. سپس با انگشتان خود از زانو تا ناحیه کشاله ران فشار دهید. به این ترتیب خستگی تا حد زیادی از قسمت پایین تنه شما برطرف می شود.

آموزش ماساژ صورت ژاپنی

یک روش ماساژ ژاپنی برای ماساژ صورت استفاده می شود که چین و چروک ها را از بین می برد و پوست صورت را جوان می کند. توجه داشته باشید که با این روش می توانید صورت خود را نیز ماساژ دهید. به آموزش ماساژ ژاپنی برای صورت، مراحل زیر را دنبال کنید.

آموزش ماساژ صورت ژاپنی

 • دست هایت را روی صورتت بگذار. به گونه ای که انگشت وسط روی شقیقه شما باشد و کف دست شما به دامان شما برسد. در این حالت، شقیقه خود را به آرامی ماساژ دهید و سپس دستان خود را به سمت پایین گردن حرکت دهید. این کار را چندین بار انجام دهید تا گردش خون در این نواحی افزایش یابد.
 • در مرحله بعد باید به سراغ چشم بروید. برای این کار انگشت اشاره را روی قسمت بیرونی ابرو قرار دهید و نیم دایره پایینی چشم را به سمت گوشه داخلی چشم با فشار بسیار کم ماساژ دهید. پس از اتمام کار، همین کار را با نیم دایره بالایی چشم انجام دهید.
 • مرحله بعدی ماساژ پیشانی است. دستان خود را در مرکز پیشانی قرار دهید و به آرامی این نقطه را ماساژ دهید. در برخی موارد انگشتان خود را با فشار کم به سمت چپ و راست پیشانی حرکت دهید.
 • در مرحله بعد برای از بین بردن خط لبخند انگشت اشاره و وسط را در کنار لب قرار دهید و خط لبخند را به صورت دایره ای ماساژ دهید. سپس وقتی احساس کردید که این نواحی به خوبی گرم شده اند، انگشتان خود را تا کنار چشم ها به سمت بالا حرکت دهید. ماساژ ژاپنی تاثیر زیادی در از بین رفتن خط لبخند دارد.
 • در مرحله بعد با دو انگشت گونه را به سمت شقیقه ماساژ دهید و پس از گرم شدن این نواحی انگشتان را به سمت پایین حرکت دهید. سپس مچ دست را زیر چانه قرار دهید و مچ را از کناره های لب به سمت بالا متمایل کنید. در نهایت مچ دست را از گونه به سمت شقیقه خم کنید تا جریان خون در این نواحی به صورت کامل ایجاد شود.
یکی از راه های سفت شدن صورت ماساژ یخ است که در مقاله ماساژ صورت با یخ به توضیح آن پرداختیم.

آخرین کلمه

ما این را بررسی کردیم ماساژ ژاپنی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟ ماساژ ژاپنی در واقع یک روش ماساژ مفید است که بر پایه رساندن خون به قلب و سپس به قسمت های فوقانی بدن به ویژه مغز استوار است. با انجام منظم این روش می توانید فواید ماساژ ژاپنی در مواردی مانند تسکین استرس، تسکین کمردرد، درمان میگرن و غیره مفید است. همچنین با استفاده از ماساژ صورت ژاپنی می توانید شاهد رفع چین و چروک صورت و جوانسازی پوست صورت باشید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد آن ارائه دهیم ماساژ ژاپنی به شما ارائه شده است. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید که بی پاسخ مانده است می توانید در قسمت نظرات برای ما ثبت نام کنید.