منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه رفع خطای کد ارز ISO 4217 نامعتبر (در «پیشنهادها») در کنسول جستجوی Google • وبلاگ Sonhost

نحوه رفع خطای کد ارز ISO 4217 نامعتبر (در «پیشنهادها») در کنسول جستجوی Google • وبلاگ Sonhost

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه رفع خطای کد ارز ISO 4217 نامعتبر (در «پیشنهادها») در کنسول جستجوی Google • وبلاگ Sonhost

به این مقاله چند ستاره می‌دهید؟

[کل: 1 میانگین: 5]

همانطور که به جلو می رویم، گوگل موارد زیادی را در تغییر الگوریتم های خود لحاظ می کند و همچنین توجه ویژه ای به موضوع طرحواره، داده های ساخت یافته یا نشانه گذاری می کند. یکی از خطاهایی که کاربران فارسی زبان اغلب در این زمینه با آن مواجه می شوند، خطای Invalid Currency Code ISO 4217 (در «پیشنهادها») است که به دلیل انتخاب ارز ووکامرس در سرچ کنسول گوگل ظاهر می شود.

در ادامه این مقاله وبلاگ SonHost به بررسی باگ موجود در طرح قیمت گذاری ووکامرس بر اساس تومان و ریال می پردازم و می بینم که چگونه و با چه راهکارهایی می توان این باگ را برطرف کرد.

طرح ارزی ISO 4217 چیست؟

همانطور که در چندین مقاله در مورد نحوه رفع خطاهای کنسول جستجوی گوگل نوشته ام، طرحواره یا داده های ساخت یافته به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را بهتر درک کنند. این داده ها بر اساس اطلاعات خوانده شده توسط موتورهای جستجو در کد اصلی سایت شما قرار دارند و کاربران شکل متفاوتی از آن را در سایت شما مشاهده خواهند کرد.

این خطا به دلیل تنظیماتی است که شما برای واحد پول فروشگاه ووکامرس خود انتخاب کرده اید. همه ما در ایران بیشتر با ارز تومان کار می کنیم و واحد ریالی را به دلایل متعددی برای قیمت گذاری در سایت مناسب نمی دانیم که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از واحد ریالی چندان مورد پسند ما نیست و در معاملات و خریدهای روزانه با تومان نیز مواجه هستیم.
  • واحد ریالی به دلیل وجود یک رقم بیشتر، واحد مناسبی برای فروشگاه های اینترنتی نیست. زیرا از نظر روانشناسی قیمت می تواند تاثیر بسیار منفی بر خرید مشتری از محصول داشته باشد و حتی باعث شود مشتری از خرید منصرف شود.
  • گاهی اوقات در کار مالی دچار مشکل می شویم. زیرا به همین دلیل اگر مشتریان برای امور مالی با ما در تماس باشند با ما صحبت می کنند تا بر اساس واحد تومان قیمت را اعلام کنیم.

بنابراین اولویت ما برای استفاده از ارز ووکامرس تومان است. در حالی که واحد پول استاندارد کشور ما ریال است و مشکل از همین جا شروع می شود.

گوگل در نمودار مربوط به واحد پول کشورها، واحد پول ریالی ایران را با کد ISO IRR که مخفف ریال ایرانی است، در نظر گرفته است. اما فروشگاه ساز ووکامرس از واحد ریالی، واحد تومان با کد ISO IRT که مخفف تومان ایرانی است، جدا می شود. اگرچه گوگل این واحد ISO را تشخیص نداده و دلیل خطای Invalid کد ارز ISO 4217 (در “پیشنهادها”) در کنسول جستجوی گوگل نیز دلیل انتخاب ارز تومان است.

نحوه رفع خطای کد ارز ISO 4217 نامعتبر (در «پیشنهادها») در ووکامرس

برای رفع این خطا، همانطور که متوجه شدید، فقط باید واحد پول خود را در تنظیمات پیکربندی ووکامرس به ریال ایرانی تغییر دهیم. به محض اینکه این تغییر توسط ابزارهای ریچ اسنیپت گوگل انجام و تایید شد، خواهید دید که خطا برطرف شده و دیگر با آن مواجه نخواهید شد. بود.

رفع خطای کد ارز ISO 4217 نامعتبر (ج "ارائه می دهد") ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، اگر در کنسول جستجوی سایت خود به مسیر Shopping > Product Snippets بروید و کادر Improve Item Appearance را در پایین صفحه باز کنید، خطای ISO 4217 گوگل را مشاهده خواهید کرد.با کلیک روی این خطا روی این خطا کلیک کنید. ، مانند تصویر زیر لینک محصولاتی که دارای این خطا هستند را مشاهده می کنید، مثلا روی یکی از آنها کلیک می کنیم.

رفع خطای WooCommerce کد ارز نامعتبر ISO 4217 (c "ارائه می دهد")

همانطور که در تصویر بالا و در قطعه سورس محصول مشاهده می کنید، در این سایت که این خطا وجود دارد، به عنوان مثال، واحد پولی تومان است که از استاندارد طرح قیمت گذاری گوگل پشتیبانی نمی کند. تنها کاری که برای رفع این خطا باید انجام شود این است که واحد ارزی تومان را به ریال تغییر دهید تا به جای IRT از کد IRR ISO در طرح استفاده شود.

نکته: با این کار مشکل ما به راحتی حل می شود و در نهایت پس از تایید صفحات محصول ما توسط گوگل و یا در همان مرحله با کلیک بر روی دکمه Validate Fix خطای iso تمامی محصولات برطرف می شود.

اما سوال و مشکل اصلی این است که این تغییر ساده تومان به ریال قابل انجام است تاثیر بد بر فروش سایت دارند زیرا بسیاری از مصرف کنندگان با دیدن رقم قیمت و شاید عدم توجه به واحد پولی ریالی تصور گرانی کالا را دارند. اگر دقت کرده باشید فروشگاه های بزرگ اینترنتی ایران نیز همین رویه را دنبال می کنند و تقریبا در هیچ فروشگاه اینترنتی با ارز ریال کار نمی کنیم.

در این صورت راه حل این است که یکی از دو روش زیر را برای حل مشکل نامعتبر بودن کد ارز ایزو 4217 (در مظنه) و عدم مواجهه با کاهش فروش از منظر روانشناسی قیمت گذاری اجرا کنید.

راه حل اول: از ارز ریالی استفاده کنید و به جای آن مبلغ را به تومان نمایش دهید

به این ترتیب می توانید بدون ایجاد دردسر زیادی برای فروشگاه خود از ارز استاندارد ریال ایران برای فروشگاه خود استفاده کنید. زیرا قیمت گذاری ووکامرس تنها محدود به نمایش صفحه محصول نیست، علاوه بر نمایش صفحات آرشیو، در ایمیل ها و پیامک های ارسالی نیز نمایش داده می شود.

اگر می‌خواهید با استفاده از کدهای ویژگی، تغییراتی در قیمت‌ها ایجاد کنید، ضروری است که همه این صفحات، قالب‌بندی ایمیل و افزونه‌های پیامک دچار تغییراتی شوند.

بنابراین می توانید از همان واحد ریالی در فروشگاه خود استفاده کنید تا همه چیز استاندارد باشد اما از طرف دیگر برای صفحات محصولات و آرشیو با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا و با استفاده از کلاس های ثابت CSS ارائه شده توسط ووکامرس می توانید ارقام تومن را تغییر دهید. نمایش کاربران

این می تواند ساده ترین راه برای رفع خطای طرح قیمت محصول WooCommerce باشد. حتی می توانید به جای استفاده از واحدهای تومانی مبالغ را به «هزار تومان» نمایش دهید که روانشناسی قیمت گذاری بهتری خواهد داشت و در تصمیم خرید مشتری تأثیر مثبت خواهد داشت. مثلا به جای نشان دادن قیمت 498000 تومان شما می توانید قیمت را به عنوان تعیین کنید 498 هزار تومان نمایش به نظر شما کدام قیمت تاثیر بیشتری در خرید دارد؟

راه حل دوم: از ارز تومان استفاده کنید و کد طرح را تغییر دهید

به این ترتیب می توانید از همان ارز قبلی تومان در فروشگاه خود استفاده کنید. اما از آنجایی که با این ارز مقدار IRT در کد طرحواره چاپ می شود، لازم است با استفاده از قلاب های WooCommerce آن را به IRR تغییر دهید.

به عبارت ساده تر، باید با استفاده از یک ویژگی یا افزونه، تغییرات برنامه نویسی را در سایت خود ایجاد کنید تا کد شمای منبع ووکامرس را که همان IRT ماژول تومان در حالت استاندارد خواهد بود، به IRR تبدیل کنید. قیمت ها به تومان و از طرف دیگر برای گوگل به ریال نمایش داده می شوند.

اگر فروشگاه هایی مانند دیجی کالا را بررسی کنید، این فروشگاه نیز از یکی از دو روش بالا استفاده می کند. قیمت نشان داده شده به مشتری در سایت به تومان است و برخلاف کد طرح که باید توسط گوگل خوانده شود، به ریال می باشد.

سوالات متداول

خطای کد ارز نامعتبر ISO 4217 در کنسول جستجوی گوگل چیست؟

همانطور که در مقاله توضیح دادم، زمانی که از ارز تومان برای فروشگاه استفاده می کنید، این خطا در کنسول جستجوی گوگل و فروشگاه ووکامرس ظاهر می شود. در حالی که این ارز در طرح گوگل استاندارد نیست و پذیرفته نمی شود.

آیا خطای ارز نامعتبر ISO 4217 بر سئو تأثیر می گذارد؟

هر گونه خطای طرحواره ای که به رنگ زرد با خطای Invalid نشان داده شود، تأثیر بدی بر سئوی سایت شما ندارد. اما از آنجایی که به دلیل ظاهر شدن سایت در نتایج جستجو با ظاهری متفاوت می توانند به طور غیر مستقیم نرخ کلیک را افزایش دهند، حضور آنها می تواند تاثیر بهتری در سئو سایت و افزایش رتبه داشته باشد. بنابراین توصیه می شود این خطاها را برطرف کنید.

چگونه خطای کد ارز نامعتبر ISO 4217 را در ووکامرس برطرف کنیم؟

برای اصلاح این خطا کافی است به جای تومان (IRT) کد طرح سایت خود را بر اساس واحد پولی ریال (IRR) به موتورهای جستجو نشان دهید. اکنون انتخاب با شماست که این خطا را از طریق یکی از دو روش ذکر شده برطرف کنید.

آیا بهتر است از IRR استفاده کنم یا IRT؟

البته باید از ارز IRR استفاده شود تا کد طرح به درستی در موتور جستجو نمایش داده شود. اما از آنجایی که در ایران بیشتر با واحد تومان کار می‌کنیم و راحت‌تر است، توصیه می‌شود واحد ارزی را همانطور که روی IRR است در طرح تغییر دهید و قیمت‌ها به تومان به مشتری نمایش داده شود.

خلاصه و کلمات پایانی

کدهای طرحواره یکی از راه های عالی برای افزایش رتبه سایت شما در نتایج جستجو هستند. هر چه بیشتر سایت خود را بهینه کنید تا این کدها به صورت استاندارد کار کنند و سایت شما با رقبایتان متفاوت به نظر برسد، به نفع شما خواهد بود.

در مثالی که در این مقاله بررسی کردم، مربوط به نمایش قیمت محصولات در ووکامرس است. همه ما در جستجوی روزانه خود برای خرید محصول در گوگل می بینیم که قیمت محصول در نتیجه جستجو نمایش داده نمی شود. اما به محض استفاده از این طرح، کاربر علاوه بر مشاهده عنوان، توضیحات متا و احتمالاً تصویر یا تصاویری از محصول، می تواند قیمت محصول را نیز در همان نتیجه جستجو مشاهده کند.

وجود چنین گزینه ای در سایت شما یک مزیت خواهد بود، در حالی که رقبا از آن استفاده نمی کنند یا حتی از آن استفاده نمی کنند. چون کاربر اطلاعات بیشتری را می بیند و علاوه بر نوع نمایش متفاوت، اگر رقیب شما نیز این قیمت گذاری را نمایش دهد، قیمت کمتر سایت شما نسبت به سایت رقیب می تواند روی کلیک کاربر و ورود به سایت شما تاثیر بگذارد.

این افزایش کلیک نسبت به تعداد بازدیدها باعث می شود که سایت شما برای کاربران مفیدتر باشد و بر اساس کلمه ای که جستجو کرده اند نتیجه بهتری داشته باشد که به مرور زمان رتبه سایت را در مطلوب تر خواهد کرد. کلمات

در این مقاله فقط راه حل را ارائه دادم، اما از نظر کاربردی، شما نیاز به یک توسعه دهنده وردپرس دارید تا بر اساس یکی از دو روش معرفی شده که خیال شما راحت تر است، این مورد را برای شما پیاده سازی و رفع کند. من به شما پیشنهاد می کنم از روش اول که مناسب تر است استفاده کنید.

اگر سوال یا مشکلی در این زمینه داشتید می توانید در قسمت نظرات گزارش دهید تا شما را راهنمایی کنم.