منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نشانه های خیانت مرد به زن چیست؟ علت روانی خیانت مردان

نشانه های خیانت مرد به زن چیست؟ علت روانی خیانت مردان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نشانه های خیانت مرد به زن چیست؟ علت روانی خیانت مردان

یکی از رایج ترین انواع خیانت، خیانت مرد به زن در رابطه زناشویی است. احساس خیانت می تواند منجر به هجوم احساسات پیچیده ای شود که مدیریت آنها دشوار است. یکی از بدترین ها عواقب خیانت مرد به زن از دست دادن روابط و احساس پشیمانی شدید. روانشناسی خیانت زن و مرد این نشان می دهد که عوامل متعددی برای خیانت در یک رابطه زناشویی وجود دارد که با شناخت این علل و درمان فردی آنها می توان تا حد زیادی از وقوع خیانت جلوگیری کرد. در این مقاله در مورد انواع خیانت زن و مرد عواقب و عواقب خیانت زن و مرد ما صحبت می کنیم

خیانت چیست؟

خیانت در روابط شخصی به نقض اعتماد شما توسط یکی از عزیزان اشاره دارد.

خیانت می تواند عملی از طرف شریک زندگی شما یا بهترین دوست شما باشد که شما را برای یک دوستی جدید ترک کرده است. اگر شریک زندگی شما در مشاجره با دیگران از شما محافظت نکند، ممکن است احساس کنید به شما خیانت شده است. یا شاید دوست صمیمی تان وقتی می دانست که حال خوبی ندارید به شما زنگ نزده است.

انواع خیانت چیست؟

انواع خیانت زن و مرد در رابطه بین دو نفر، این شامل موارد زیر است:

انواع خیانت چیست؟
 1. خیانت رفتاری : خیانت رفتاری به این معناست که شریک یا همسرتان با رفتاری که با جنس مخالف دارد شما را مورد آزار و اذیت قرار می دهد به گونه ای که احساس می کنید تغییرات محسوسی در رفتار او نسبت به شما ایجاد می شود و دیگر عشق و علاقه ای را که قبلا داشتید احساس نمی کنید. در ادامه مطلب نمونه ای از این گونه رفتارها را در خیانت مرد به زن ارائه خواهیم داد.
 2. خیانت کلامی : در دنیای امروز صحبت با جنس مخالف امری طبیعی است و به دلیل مسائل کاری این گفتگو می تواند به صورت تماس تلفنی یا چت باشد. نکته مهم در خیانت کلامی نحوه ارتباط با جنس مخالف است. اگر در گفتگو احساسات عاطفی یا تمایلات جنسی وجود داشته باشد، این نشانه شروع خیانت کلامی است. یکی از راه های تشخیص اینکه همسرتان خیانت می کند این است که پیامک ها و تماس های تلفنی خود را از شما مخفی می کند یا از توضیح محتوای گفتگو خودداری می کند.
 3. خیانت ذهنی : گاهی برخی افراد جنس مخالف غیر واقعی را در ذهن خود تصور می کنند و این تصور به قدری کامل و کامل است که به یک فرد ایده آل تبدیل می شود و در نتیجه فرد دیگر نمی تواند شریک یا همسر خود را دوست داشته باشد و انتظار داشته باشد که او مانند خیال باشد. بگذارید فانتزی کامل و کامل باشد. در نتیجه رابطه مرد با همسر و شریک زندگی خود به تدریج سرد می شود و پایان می یابد.
 4. خیانت جنسی : انواع خیانت زن و مرد از نظر جنسی به معنای داشتن رابطه جنسی با شخص دیگری است.
 5. خیانت عاطفی : یعنی به جای دوست داشتن شریک زندگی، عشق و علاقه خود را صرف دیگری می کند.

اگر به تازگی خیانت دیده اید و به دنبال یک روانشناس خوب هستید، مطالعه مقاله بهترین روانشناس تهران را فراموش نکنید.

دلیل خیانت مرد به زن چیست؟

حقیقت این است که بسیاری از رفتارها می تواند بر تصمیم مرد برای خیانت تاثیر بگذارد. با این حال، انتخاب او برای تقلب معمولاً تحت تأثیر عوامل زیر است:

دلیل خیانت مرد به زن چیست؟

1. نابالغی انسان یکی از دلایل خیانت انسان است

اگر او تجربه زیادی در روابط جدی نداشته باشد، یا اگر به طور کامل درک نکند که اقدامات او به طور اجتناب ناپذیر عواقبی مانند آسیب رساندن به شریک زندگی خود را به همراه خواهد داشت، ممکن است فکر کند که انجام ماجراجویی های جنسی اشکالی ندارد. او ممکن است تعهد خود به تک همسری را کتی بداند که بسته به شرایط می تواند آن را بپوشد یا دربیاورد.

2. اعتیاد به مواد مخدر یا مشکلات جنسی

یک مرد ممکن است مشکلاتی با الکل یا مواد مخدر داشته باشد که بر روند تصمیم گیری او تأثیر می گذارد و منجر به تصمیمات جنسی ناخوشایند می شود. یا شاید خیانتکار اعتیاد جنسی داشته باشد که از آن برای ارضای خود و اجتناب از زندگی واقعی استفاده می کند.

3. احساس ناامنی باعث خیانت می شود

ممکن است شخصی احساس کند که به اندازه کافی زیبا نیست، به اندازه کافی ثروتمند نیست، به اندازه کافی باهوش نیست و غیره. مرد ضعیف به دنبال تایید از زنان غیر از شریک زندگی خود است و از آن جرقه میل جنسی استفاده می کند تا احساس کند دوست داشتنی، مطلوب و شایسته است.

4. عدم حمایت اجتماعی مرد

او ممکن است نیاز خود را به دوستی های حمایتی با مردان دیگر دست کم گرفته باشد و از همسرش انتظار داشته باشد که نیازهای اجتماعی و عاطفی او را به طور کامل برآورده کند و زمانی که ناگزیر در این نقش شکست می خورد، ممکن است به دنبال برآورده شدن در جای دیگری باشد.

5. سردرگمی در معنای عشق

ممکن است یک فرد تفاوت بین عشق اولیه و عشق طولانی مدت را درک نکند زیرا فکر می کند که شدت احساساتی که در ابتدای یک رابطه احساس می کند معنای واقعی عشق است و نمی فهمد که در روابط سالم و پایدار، شدت عشق گاهی می تواند کم باشد گاهی زیاد، برایش سخت است، در نتیجه به دنبال تجربه دوباره شدت احساسات و عشق اولیه است.

6. مشکلات ریشه ای در دوران کودکی عامل خیانت زن و مرد است

آسیب های حل نشده دوران کودکی مانند غفلت، سوء استفاده عاطفی، آزار جسمی، سوء استفاده جنسی و غیره. می‌توانند زخم‌هایی بر جای بگذارند که باعث ایجاد مشکلاتی در دلبستگی و صمیمیت شوند و نمی‌توانند یا نمی‌خواهند خود را به طور کامل در اختیار شخص دیگری قرار دهند. همچنین این افراد از هیجان و حواس پرتی ناشی از خیانت جنسی به عنوان راهی برای کاهش درد آن زخم های کهنه و التیام نیافته استفاده می کنند.

7. خودخواهی عامل خیانت مردان است

خائنان فقط به فکر خودشان هستند و نه هیچ کس دیگری. بنابراین تا زمانی که به خواسته خود برسند، دروغ می گویند و رازهای خود را بدون پشیمانی و گناه حفظ می کنند. ممکن است این افراد به تک همسری علاقه نداشته باشند و به جای اینکه به دنبال وفاداری و تعهد در رابطه باشند، از آن فرار می کنند.

8. تصمیمات و احساسات آنی

این افراد ممکن است حتی به تقلب فکر نکرده باشند تا زمانی که ناگهان فرصتی پیش بیاید. بنابراین، بدون اینکه حتی به عواقب خیانت در رابطه خود فکر کنند، تصمیم می گیرند در لحظه تسلیم احساسات خود شوند.

9. انتظارات غیر واقعی از همسر

این افراد از شریک زندگی خود انتظار دارند که تمام خواسته های جنسی و غیرجنسی آنها را در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته برآورده کند، مهم نیست که این خواسته چقدر غیرمنصفانه و غیرمنصفانه به نظر می رسد. او نمی تواند درک کند که شریک زندگی او نیز این حق را دارد که برای خودش وقت داشته باشد و انتخاب کند که آیا با خواسته هایش موافق است یا نه. وقتی انتظاراتش برآورده نمی شود، به دنبال ارضای بیرونی است.

10. خشم، انتقام از زن، دلیل خیانت مرد به زن

گاهی این افراد برای انتقام خیانت می کنند. مثلاً از دست همسرش عصبانی است و می خواهد او را آزار دهد. در این مواقع خیانت مرد به زن کاملاً مشهود است و مرد هیچ ابایی از دروغ گفتن یا مخفی نگه داشتن خیانت خود ندارد زیرا می خواهد همسرش به نوعی متوجه شود و مجازات شود.

اگر همسرتان مشکل سرد مزاجی دارد پیشنهاد می کنیم مقاله سرد مزاجی زنان را مطالعه کنید.

خائنان چه ویژگی هایی دارند؟

از ویژگی های خائن که منجر به خیانت مرد به زن می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خائنان چه ویژگی هایی دارند؟
 • آنها ممکن است خودشیفته باشند. آنها خود را برتر می دانند و به راحتی احساسات دیگران را نادیده می گیرند.
 • این احتمال وجود دارد که آنها شاهد خیانت های مکرر افراد نزدیک بوده باشند که این باور را در آنها تقویت می کند که خیانت امری عادی و قابل قبول است.
 • آنها می توانند افرادی باشند که عمدا روابط بین فردی را تخریب می کنند. زیرا صمیمانه معتقدند که شایسته عشق نیستند. این باور ممکن است در اثر ضربه یا سوء استفاده در دوران کودکی ایجاد شود.
 • ممکن است معتاد جنسی باشند. آنها نمی توانند میل جنسی خود را با وجود عواقب وخیم کنترل کنند.
 • آنها ممکن است دروغگو باشند و دوست دارند دروغ بگویند.
 • آنها روابط پنهانی دارند و چت می کنند و مخفیانه تماس می گیرند.
 • آنها تمایلی به تعهد ندارند.
 • آنها هرگز احساس گناه نمی کنند.
 • آنها به وعده های خود عمل نمی کنند.
 • روابط قبلی این افراد کوتاه مدت و بی ثبات بود.

نشانه های خیانت مرد به زن چیست؟

یک همسر خیانتکار ممکن است همیشه صادق نباشد. اگر چنین است، باید به شهود خود اعتماد کنید. اما با این حال، مراقب برخی از علائم هشدار دهنده باشید. در زیر برخی از علائم رایج وجود دارد روانشناسی خیانت زن و مرد داده شده:

 • او ناگهان خیلی بیشتر از همیشه به ظاهر خود اهمیت می دهد. برای مثال، ممکن است قبل از خروج از خانه بیشتر لباس بپوشد یا بیشتر اوقات لباس نو بخرد.
 • یکی دیگر از نشانه های واضح این است که او همیشه تلفن خود را همراه خود نگه می دارد و آن را همه جا از جمله حمام حمل می کند. این می تواند به این معنی باشد که او نمی خواهد شما به طور تصادفی پیام های او را بخوانید.
 • هزینه‌هایی روی حساب بانکی یا کارت اعتباری شما وجود دارد که مشکوک به نظر می‌رسند. برای مثال، ممکن است در رستوران‌های گران قیمت، گل‌فروشی‌ها یا حتی برای خرید هدایای گران قیمت، برداشت‌های موجودی را مشاهده کنید.
 • تغییرات قابل توجهی در علایق و سرگرمی های او وجود دارد. به عنوان مثال، او ممکن است علاقه خود را به سرگرمی هایی که قبلاً به اشتراک می گذاشتید از دست داده باشد، یا ممکن است سرگرمی های جدیدی را امتحان کند.
 • اخیراً زندگی جنسی شما کسل کننده بوده یا اصلا وجود نداشته است و به نظر نمی رسد که او علاقه ای به تقویت آن داشته باشد.
 • او نوسانات خلقی ناگهانی و غیرقابل توضیح را نشان می دهد. برای مثال، ممکن است نسبت به شما دور و سرد باشد و هنگام صحبت با شما بسیار حالت تدافعی یا بی ادبی داشته باشد.
 • نکته دیگر این است که به نظر می رسد او علاقه ای به خوابیدن در یک تخت با شما ندارد. او ممکن است ترجیح دهد بیشتر اوقات روی مبل بخوابد یا حتی شب ها به خانه نیاید. این یک علامت هشدار دهنده بزرگ است که او یا در حال خیانت است یا علاقه خود را به رابطه از دست داده است.

برای آشنایی با روش های درمان زود انزالی به مقاله «درمان زود انزالی» مراجعه کنید.

عواقب خیانت زن و مرد چیست؟

به لحاظ روانشناسی خیانت زن و مرد می تواند تأثیری پایدار بر همسر و فرزندانی که زوج ممکن است داشته باشند داشته باشد. غم و اندوه، نوسانات خلقی، رفتارهای عجیب و مشمئز کننده و شرایط سلامت روانی مانند اضطراب، استرس مزمن و افسردگی از جمله پیامدها و آثار خیانت زن و مرد است.

عواقب خیانت مرد به زن چیست؟

برخی خانواده ها با گذشت زمان و درمان توانسته اند بر خیانت غلبه کنند. برای ادامه این رابطه، نیاز به تلاش فعال هر دو طرف برای کار بر روی علت اصلی خیانت است. غلبه بر خیانت برای هر زوجی نیست، اما کسانی که مایل هستند می توانند راه حلی بیابند.

از جمله عواملی که باعث صدمه دیدن خائن می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روابط ضعیف با شریک زندگی
 • شریک زندگی شما دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد
 • از دست دادن شهرت نزد خانواده، دوستان و فرزندان
 • از دست دادن محبت شریک زندگی خود به شما
 • افسردگی
 • احساس گناه و پشیمانی
 • عدم امکان جبران خسارت
 • روابط سرد با شوهر و فرزندان

آخرین کلمه

برای اکثر مردان، عوامل متعددی به طور همزمان انتخاب خیانت را تعیین می کند و گاهی با تغییر شرایط زندگی، دلایل خیانت مرد تغییر می کند. صرف نظر از دلایل واقعی خیانت مرد به زن همیشه گزینه های دیگری وجود دارد: رابطه درمانی، دنبال کردن یک سرگرمی یا هدف مشترک، درد دل، و صادق بودن با شریک زندگی خود و تلاش برای بهبود رابطه. در موارد شدید، جدایی یا طلاق نیز ممکن است در نظر گرفته شود. مرد همیشه گزینه هایی دارد که شامل اختلال و نابودی احتمالی زندگی او و همسرش نمی شود. با این حال، دانستن اینکه چرا او تقلب کرده است می تواند به شما کمک کند از تکرار همان رفتار در آینده جلوگیری کنید.