منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ورزش برای لاغری شکم و پهلو چقدر موثر است؟

ورزش برای لاغری شکم و پهلو چقدر موثر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ورزش برای لاغری شکم و پهلو چقدر موثر است؟

تحرک کافی و رژیم غذایی مناسب یکی از اصول زندگی سالم است. البته نباید فراموش کرد که حرکتی که انسان را سالم می کند ورزش است. از آنجایی که شکم و پهلوها محل تجمع چربی های اضافی بدن هستند، این کار را انجام دهید ورزش برای لاغری شکم و پهلو علاوه بر کمک به حرکت و سلامت بدن باعث سفت شدن آن نیز می شود.

شاید فکر می کنید ورزش فقط در باشگاه ها امکان پذیر است و نداشتن زمان کافی برای رفتن به باشگاه باعث شده است که ورزش را متوقف کنید. اما در این مقاله قصد داریم نحوه انجام آن را به شما آموزش دهیم برای لاغری شکم و پهلوها در خانه ورزش کنید باید انجام بشه

بنابراین با برنامه ریزی صحیح و مطالعه کامل و دقیق این مقاله می توانید به راحتی و با کمترین هزینه بهترین ورزش برای از بین بردن شکم و پهلو در خانه انجام دهید پس ما را تا پایان این مقاله دنبال کنید.

بهترین ورزش برای از دست دادن شکم و پهلو چیست؟

در این قسمت از مقاله در مورد ورزش های مناسب برای از بین بردن شکم و پهلو صحبت می کنیم و در قسمت بعدی با چند تمرین موثر برای آب کردن چربی های شکم آشنا می شویم.

ورزش و سوزاندن چربی های اضافی بدن یک کار کاملا تخصصی و قانونی است و تنها با چند دراز و نشست این اتفاق نمی افتد. در حقیقت ورزش برای لاغری شکم و پهلو به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از: ورزش های هوازی، ورزش های تناوبی و در نهایت ورزش های قدرتی. انجام این تمرینات به صورت ترکیبی و منظم به شما کمک می کند اندامی سالم و متناسب داشته باشید. فراموش نکنید که حذف کنید ورزش برای لاغری شکم و پهلوشما باید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید و از پروتئین و فیبر کافی استفاده کنید. در ادامه برای هر یک از این ورزش ها توضیحاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

بهترین راه کاهش وزن در جهان در این مقاله بخوانید.

 1. ورزش های هوازی

 2. تمرینات هوازی حرکاتی هستند که طی آن بدن انرژی لازم را از طریق اکسیژن موجود در خون تامین می کند. می توان گفت ورزش های هوازی بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو در باشگاه و حتی در خانه هستند. به همین دلیل، اگر می خواهید وزن کم کنید و از شر چربی های اضافی بدن خلاص شوید، باید ورزش های هوازی را در برنامه خود قرار دهید. نکته دیگری که در مورد ورزش هوازی باید به آن اشاره کرد این است که انجام آن باعث بهبود گردش خون در بدن و افزایش متابولیسم می شود. از جمله ورزش های هوازی که منجر به لاغری شکم و پهلو می شود عبارتند از:
 1. پیاده روی
 2. اجرا کن
 3. انجام تمرینات هوازی
 4. طناب
 5. یک حلقه
 6. اجرای حرکات موزون

انجام این تمرینات باعث سنتز پروتئین و همچنین جلوگیری از تجمع چربی می شود. مطمئن شوید که باید در برنامه ریزی خود زمان بیشتری را به ورزش های هوازی اختصاص دهید تا به شکل دلخواه برسید. لازم به ذکر است که این ورزش برای لاغری شکم و پهلو برای اکثر افراد مناسب است و محدودیت خاصی ندارد. به عنوان مثال، پیاده روی برای همه افراد در هر سنی مناسب و مفید است، مگر اینکه فردی آسیبی به پا داشته باشد و نیاز به استراحت داشته باشد.

ورزش های هوازی

ورزش های اینتروال

تمرینات اینتروال که به حرکات ضربه ای نیز معروف هستند، بهترین ورزش برای از بین بردن شکم و پهلو در خانه هستند. این نوع ورزش به بدن کمک می کند کالری بیشتری بسوزاند و به هیچ ابزار حرفه ای نیاز ندارد.

البته نکته قابل توجه در مورد تمرینات اینتروال این است که انجام آن به انرژی و استقامت زیادی نیاز دارد و کار آسانی نخواهد بود. بنابراین زمانی که تصمیم به انجام آن گرفتید ورزش لاغری شکم پس در هفته دوم برنامه ورزشی خود گرم کردن را انجام دهید تا بدنتان نسبتا آماده باشد. همچنین، باید صبور باشید و در ابتدا انتظار زیادی از خودتان نداشته باشید. برخلاف ورزش های هوازی، نیازی به صرف زمان زیادی برای تمرینات گرم کردن ندارید و در نظر داشته باشید که انجام این حرکات برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند (مانند مشکلات قلبی) توصیه نمی شود.

نکته مهم: حتما قبل از انجام گرم کردن بدن خود را گرم کنید و بعد از انجام آن ها را خنک کنید.

ورزش اینتروال
 1. ورزش های قدرتی

ورزش برای لاغری شکم و پهلو پر نمی شود مگر اینکه حرکات قدرتی انجام دهید. انجام این تمرین از استقامت عضلات شکم حمایت می کند و در کاهش وزن آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت. علاوه بر این، حرکات خاصی باعث می شود که عضلات شکلی زیبا و متناسب پیدا کنند.

جایگاه حرکات قدرتی به قدری بالاست که تقریباً همه ورزشکاران در همه رده های سنی آنها را در برنامه ورزشی خود قرار می دهند. تمرینات قدرتی انجام دهید بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو که مکمل دو ورزش قبلی است.

بیشتر ورزش های قدرتی نیاز به تجهیزات حرفه ای و خاصی دارند اما انجام برخی حرکات با وسایل ساده امکان پذیر است و می توانید به راحتی آن ها را در خانه انجام دهید. پس اگر قصد دارید برای لاغری شکم و پهلوها در خانه ورزش کنید موارد زیر را آماده کنید.

 1. دمبل یک کیلویی (در صورت نداشتن دمبل می توانید از بطری های آب معدنی با نمک یا ماسه استفاده کنید)
 2. کش اسپرت (می توانید از کش دوخت 5 سانتی متری هم استفاده کنید)
 3. تشک ورزشی (می توانید از تشک نرم و تمیز با ضخامت استاندارد نیز استفاده کنید)
 4. توپ تعادل

انجام تمرینات قدرتی برای افراد با هر سطح آمادگی جسمانی امکان پذیر است و محدودیت خاصی وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که قبل از تمرینات قدرتی باید بدن خود را با انجام حرکات هوازی و کششی گرم کنید تا ماهیچه ها سفت نشوند.

اگر به دنبال کاهش وزن سریع با عرق گیاهی هستید مقالهعرق گیاهی برای کاهش وزن سریع ادامه مطلب

بهترین تمرینات برای از دست دادن شکم و پهلو در خانه انجام شود

حالا که با ورزش برای لاغری شکم و پهلو اکنون که با آن آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ حرکات ورزشی بروید که برای لاغری بدن بسیار موثر هستند.

حرکت پلانک

هیئت مدیره بهترین ورزش برای از بین بردن شکم و پهلو در خانه و برای انجام این حرکت ابتدا به شکم روی تشک دراز بکشید. سپس آرنج ها و کف دست ها را مطابق آنچه در تصویر می بینید قرار دهید. در نهایت سعی کنید با ایستادن روی انگشتان پا به گونه ای که کمر و باسن در یک راستا قرار گیرند تعادل خود را حفظ کنید (مطمئن شوید که پشت شما اصلاً قوس ندارد). 15 ثانیه در این حالت بمانید، سپس 30 ثانیه استراحت کنید و تکرار کنید. توجه داشته باشید که اگر این حرکت به درستی انجام شود، در ناحیه عضلات شکم احساس درد یا کشیدگی خواهید کرد. این حرکت را 3 تا 5 بار برای هر تمرین تکرار کنید.

حرکت پلانک

حرکت خمیده

یکی از تمریناتی که می توانید به عنوان نرم کننده انجام دهید، اسکات است. برای انجام این حرکت ابتدا پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و سپس مانند تصویر دستان خود را بگیرید. به این معنی که بازوها باید موازی یکدیگر باشند و با بدن زاویه 90 درجه تشکیل دهند. سپس در همان حالتی که در آن قرار دارید، سعی کنید باسن خود را به سمت پایین حرکت دهید تا باسن کاملاً افقی شود. حرکت اسکات را در سه ست 10 تایی انجام دهید ورزش برای لاغری شکم و پهلو بسیار موثر خواهد بود.

نمی دانید چه زمانی ورزش کنید؟ ما مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم بهترین زمان برای ورزش ادامه مطلب

حرکت - چمباتمه زدن

حرکت قایق

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو، حرکت دادن قایق است. در این حرکت ابتدا روی تشک خود بنشینید و سپس کمر و پاهای خود را به سمت یکدیگر حرکت دهید. توجه داشته باشید که پشت و گردن باید در یک راستا و کاملا صاف باشند. پاها باید کاملا صاف و نوک انگشتان پا بیرون باشد. در نهایت دستان خود را مانند تصویر به صورت افقی نگه دارید. تعادل بدن را به مدت 8 تا 10 ثانیه در این حالت نگه دارید. تمرین قایق را سه بار در هر تمرین انجام دهید.

زیبایی اندام دغدغه بسیاری از افراد است، باید 10 نکته برای آن بدانید برای داشتن اندامی زیبا این مقاله را بخوانید

قایق متحرک

کرانچ های مورب با پاهای ضربدری

برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید. توجه داشته باشید که در این حالت کمر کاملاً به زمین چسبیده است. سپس آرنج خود را خم کنید و کف دست خود را پشت سر خود قرار دهید. در مرحله بعد پاها را بالا بیاورید تا زانوها خم شوند و زاویه بین ساق و ران 90 درجه باشد. برای انجام حرکت مورب با پاهای ضربدری همانطور که در تصویر می بینید باید آرنج یک دست را به زانوی پای مقابل بیاورید تا پای دیگر در حین این حرکت کاملا صاف باشد. این حرکت را به طور متناوب و یکی در میان برای سه ست 10 تایی تکرار کنید.

کرانچ-متقاطع-پا-مورب

حرکت زیر شکم پای جمع شده

انجام حرکت زیر شکم پا نه تنها بهترین کار است برای لاغری شکم و پهلوها در خانه ورزش کنید اما به کاهش چربی ران نیز کمک می کند. برای انجام این حرکت روی باسن خود بنشینید تا کمر و پاها کاملا صاف باشند سپس زانوهای خود را خم کرده و پاهای خود را از زمین بلند کنید. در مرحله بعد با توجه به آنچه در تصویر است پاها را به سمت قفسه سینه آورده و سپس به حالت قبل برگردید. این حرکت را برای سه ست 10 تایی تکرار کنید.

روش دیگر برای لاغری معده درمان با پنکه است که روش آن در مقاله توضیح داده شده است فن درمانی برای لاغری شکم ما گفتیم

حرکت قیچی

حرکت قیچی را می توان به روش های مختلفی انجام داد که همگی برای لاغری شکم و پهلو موثر هستند. برای انجام این حرکت ابتدا دراز بکشید و پشت خود را با زمین لمس کنید. سپس پاها را به حالت کاملاً عمودی بالا ببرید. در نهایت سعی کنید پاها را با یک حرکت قیچی مانند (یعنی روبروی یکدیگر) بالا و پایین ببرید. برای اجرای بهتر این تمرین، سرعت خود را افزایش دهید و پاهای خود را خیلی سریع در جهت مخالف بالا و پایین ببرید. حرکت قیچی را در سه ست 20 تایی تکرار کنید.

حرکت قیچی

دارم خرچنگ می کنم

افراد زیادی کرانچ می کنند بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو آنها می دانند. این حرکت تا حدودی شبیه دراز و نشست است و برای انجام آن ابتدا باید به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید (کف پاهایتان روی زمین باشد). سپس کف دست ها را پشت سر قرار دهید و سعی کنید سر، گردن و سینه خود را به زانو نزدیک کنید. مطمئن شوید که بالاتنه شما کاملاً از زمین جدا نشده است. کافی است کشش را در شکم احساس کنید. این حرکت را برای سه ست 20 تایی تکرار کنید.

حرکت خرد کردن

پیچ و تاب روسی

برای اجرای پیچ روسی ابتدا روی باسن خود بنشینید و زانوهای خود را خم کنید. سپس دستان خود را به هم نزدیک کرده و پاهای خود را در حالی که خم شده اند کمی از زمین دور کنید. در حالی که پشت کاملا صاف است، بازوهای خود را به سمت راست و چپ بچرخانید. می توانید این حرکت را با توپ نیز انجام دهید. یک توپ را با دو دست بگیرید و آن را به چپ و راست بچرخانید. این حرکت را در سه ست 20 تایی انجام دهید.

دمنوش هایی وجود دارند که برای لاغری شکم و پهلوها بسیار موثر هستند، در مقاله بیشتر در مورد آن بخوانید چای برای لاغری شکم و پهلو ادامه مطلب

نوبت روسی

آخرین کلمه

ورزش برای لاغری شکم و پهلو را می توان به راحتی در خانه انجام داد. فقط کافی است حرکات ورزشی که در این مقاله ارائه کرده ایم با برنامه ریزی دقیق به صورت کاملا منظم و مستمر انجام شود. به یاد داشته باشید که برای رسیدن به اندامی خوش فرم و سالم، علاوه بر ورزش، باید رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که از دست دادن شکم و پهلو و رسیدن به اندامی زیبا و متناسب نیاز به صبر دارد و روزها و ماه ها طول می کشد تا به نتیجه ایده آل برسید.

از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید بسیار متشکریم و امیدواریم اطلاعات خوبی در مورد آن داشته باشید ورزش لاغری شکم در اختیار شما قرار دهید