منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ویژگی یادداشت های اینستاگرام چیست؟ کاربرد آن چیست؟

ویژگی یادداشت های اینستاگرام چیست؟ کاربرد آن چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی یادداشت های اینستاگرام چیست؟ کاربرد آن چیست؟

در دریای بی پایانی از امکانات و امکاناتی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است، یادداشت ها از ویژگی های جدید این برنامه هستند. در هفته گذشته بسیاری از کاربران اینستاگرام پس از باز کردن اکانت خود و دیدن بخش یادداشت یا متعجب متوجه شوید.

فرض کنید برای مخاطبی در اینستاگرام پیام ارسال کرده اید، اما به دلیل کسب و کارشان در این فضا، آن شخص در طول روز پیام ها و پیام های مستقیم زیادی دریافت می کند و ممکن است پیام شما را در بین پیام های زیاد نبیند. اما نگران نباشید اینستاگرام راه حل جدیدی برای این مشکل ارائه کرده است.

در این مقاله به بررسی این توانایی می پردازیم یادداشت ها در اینستاگرام و نحوه ایجاد یادداشت در برنامه اینستاگرام. بنابراین، اگر شما نیز کنجکاو هستید که درباره این ویژگی جدید بیشتر بدانید، تا پایان مقاله با من همراه باشید.

این ویژگی جدید به عنوان یک دفترچه یادداشت عمل می کند که به کاربران اجازه می دهد پیام های متنی تا 60 کاراکتر را با مخاطبان هدف به اشتراک بگذارند. این ویژگی در فید افقی بالای صندوق ورودی اینستاگرام ظاهر می شود.

یکی از مزایای اصلی ویژگی یادداشت های اینستاگرام این است که کاربر به محض باز کردن اینباکس اینستاگرام، یادداشت شما را در بالای صندوق پستی خود می بیند. این به ارتباط و پاسخ سریعتر به پیام شما کمک می کند.

در واقع این ویژگی تا حدودی شبیه توییت ها در توییتر در نظر گرفته می شود که کاربران می توانند با استفاده از متون کوتاه در کمترین زمان ممکن با مخاطبان خود تعامل داشته باشند و ارتباط برقرار کنند. اما می توانید کاراکترهای بیشتری را در توییتر وارد کنید.

نحوه ایجاد یادداشت در اینستاگرام برای سیستم عامل های اندروید و آیفون

 1. در برنامه اینستاگرام، روی نماد مسنجر ضربه بزنید یا در گوشه سمت راست بالای صفحه پیام ارسال کنید.
  قابلیت بوکمارک اینستاگرام
 2. در زیر کادر جستجو کلمه یادداشت ها و زیر آن علامت + است، روی آن ضربه بزنید و یادداشت خود را تایپ کنید.
  قابلیت بوکمارک اینستاگرام
 3. در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که می خواهید یادداشت خود را با کدام مخاطب به اشتراک بگذارید.
  قابلیت یادداشت های اینستاگرام
 4. در نهایت روی دکمه اشتراک گذاری ضربه بزنید تا پیام ارسال شود.

توجه داشته باشید که یادداشت ها مانند استوری ها به مدت 24 ساعت در برنامه می مانند و پس از یک روز به طور خودکار حذف می شوند. اما می توانید با انتخاب یادداشت مورد نظر و فشار دادن دکمه حذف، یادداشت را زودتر حذف کنید.

نکته دیگر اینکه اگر مثلا یادداشت خود را با 3 نفر به اشتراک بگذارید و یک نفر به یادداشت شما پاسخ دهد، مکالمه شما خصوصی خواهد بود. سایر مخاطبان مکالمه شما را نخواهند دید.

در واقع، اینستاگرام از ماه مارس شروع به افزایش عملکرد و ویژگی های بخش پیام رسانی خود کرده است. برای اینکه بیشتر از یک پلت فرم اشتراک گذاری عکس باشید.

نتیجه

امیدوارم ویژگی یادداشت هایی که اینستاگرام ارائه می دهد برای شما مفید و کاربردی باشد. افزودن موزیک به تراک های اینستاگرام یکی دیگر از قابلیت های جذاب این برنامه است. اگر مایلید در مورد این ویژگی بیشتر بدانید، مقاله مرتبط را در بخش اخبار وبلاگ شبکه اجتماعی نوین هاب بررسی کنید.