منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 8 فایده خودارضایی برای مردان و زنان که نمی دانید

8 فایده خودارضایی برای مردان و زنان که نمی دانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
8 فایده خودارضایی برای مردان و زنان که نمی دانید

فواید خودارضایی و اثرات مثبتی که این عمل روی بدن و ذهن شما می گذارد و همچنین عوارض جانبی آن، موضوعات بحث برانگیزی است که بسیاری از محققان هنوز به دنبال تایید افسانه های مربوط به عوارض جانبی و فواید خودارضایی نظر گسترده است. علم امروزی خودارضایی و ارگاسم بعد از آن را به عنوان یک رفتار جنسی کاملا طبیعی و طبیعی می پذیرد و برخی معتقدند این رفتار اگر منجر به اعتیاد به خودارضایی نشود فواید زیادی برای فرد، رابطه جنسی او با شریک زندگی اش و… بهبود مشکلات او جسمی و روانی است. در این مقاله سعی می کنیم فواید خودارضایی بیایید این را بررسی کنیم و ببینیم فواید خودارضایی چیست؟ و اینکه آیا آثار مثبت آن توجیهی برای تکرار این عمل خواهد بود یا خیر؟

خودارضایی چیست؟

خودارضایی عمل تحریک اندام تناسلی و تناسلی فرد برای رسیدن به ارگاسم توسط خود شخص است. احساس لذت و شادی پس از ارگاسم ناشی از خودارضایی، بسیاری از زنان و مردان را به خودارضایی معتاد کرده است. به همین دلیل، درمانگران جنسی و بسیاری از متخصصان مطالعات زیادی در مورد عوارض و فواید خودارضایی انجام داده اند که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

خودارضایی چیست؟

8 فایده خودارضایی

همانطور که برای بررسی توضیح دادیم فواید خودارضایی مطالعات و نظرسنجی های متعددی انجام شده است که برخی از آنها از نظر کارشناسان معتبر نیست. از جانب فواید خودارضایی موارد زیر ممکن است مشخص شود:

1. استرس را از بین می برد

طبق مطالعه ای که در مجله پزشکی جنسی منتشر شده است فواید خودارضایی نشان داده شده است که ارگاسم – به تنهایی یا با شریک زندگی – باعث ترشح اکسی توسین و کاهش سطح کورتیزول در بدن می شود. اکسی توسین یک ماده شیمیایی عصبی است که گاهی اوقات هورمون عشق نامیده می شود، در حالی که کورتیزول هورمون اصلی استرس در بدن است. وقتی سطح اکسی توسین بالا می رود و سطح کورتیزول کاهش می یابد، استرس از بین می رود.

خودارضایی استرس را از بین می برد

اما راه های جایگزین بی شماری برای کاهش استرس وجود دارد و برای کاهش استرس نیازی به خودارضایی ندارید. حمام گرم، موسیقی آرامش بخش، یوگا، مراقبت از ظروف اطراف خانه و غیره. می تواند به کاهش استرس کمک کند. مقاله کاهش استرس را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه استرس را کاهش دهید.

2. اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند

در واقع یک نظرسنجی برای فواید خودارضایی یک مطالعه در سال 2014 که در مجله Psychology of Women Quarterly منتشر شد، نشان داد که نزدیک به 820 زن مورد بررسی گزارش کردند که خودارضایی به آنها کمک می کند تا از نظر جنسی قدرت داشته باشند، و این باعث شد که محقق اصلی توجه داشته باشد که نتایج از یک نظریه فمینیستی حمایت می کند. در مورد لذت جنسی خود یا یادگیری بدون نگرانی در مورد بارداری یا خشنود کردن شریک زندگی خود. یکی از فواید خودارضایی برای مردان و زنان، افزایش عزت نفس. اما باید توجه داشته باشید که به دلیل ضعف رابطه جنسی مناسب در زندگی زناشویی و تماشای بیش از حد فیلم های اغراق آمیز روابط جنسی، سطح توقع افراد از یک رابطه به میزان قابل توجهی بالا می رود و در هنگام ارتباط با شریک زندگی خود انتظارات آنها را برآورده نمی کند. و در نتیجه عزت نفس آنها کاهش می یابد. افزایش احساس قدرت و عزت نفس پس از خودارضایی صرفاً به دلیل روابط آزاردهنده قبلی است. تکیه بر مطالعات مختلف برای انجام خودارضایی بهانه خوبی نیست و بهتر است سعی کنید رابطه جنسی خود را با همسرتان بهبود بخشید.

3. خواب بهتر از فواید خودارضایی

با توجه به کارشناسان و مطالعات انجام شده از فواید خودارضایی درست است، خودارضایی می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد. مطالعه‌ای در سال 2018 که در Frontiers in Public Health منتشر شد، پاسخ‌های یک نظرسنجی آنلاین از 775 فرد دگرجنس‌گرا را بررسی کرد که عمدتاً در دهه 20 یا 30 زندگی‌شان بودند. محققان دریافتند که 53 درصد از داوطلبان گفتند که بعد از ارگاسم خودارضایی بهتر می خوابند.

خواب بهتر از فواید خودارضایی

مطالعه دیگری که توسط برند اسباب‌بازی‌های جنسی زنانه Femme Funn انجام شد، نشان داد که 95 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بعد از ارگاسم خواب بهتری داشتند. (توجه داشته باشید که اطلاعات کافی برای گفتن اینکه آیا ارگاسم برای بهره مندی از فواید خواب مثبت خودارضایی ضروری است یا خیر وجود ندارد.) همچنین باید بدانید که در زمان خودارضایی و بعد از ارگاسم به دلیل انرژی بالایی که از افراد گرفته می شود و همچنین تغییر شدید در سطح هورمون اندورفین، طبیعی است که احساس خستگی بسیار کنید و راحت تر بخوابید.

4. می تواند عملکرد سیستم ایمنی شما را بهبود بخشد

این هنوز یک موضوع بحث برانگیز در میان کارشناسان است، اما برخی از مطالعات در مورد فواید خودارضایی – توسط محققان دانشگاه Wilkes در پنسیلوانیا – نشان داده اند که ارگاسم می تواند با افزایش سطح ایمونوگلوبولین (ایمونوگلوبولین مخفف آنتی بادی) سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. اگرچه این نظریه هنوز به صورت علمی و قابل اعتماد اثبات نشده است و کارشناسان تنها بر نتایج مثبت برخی آزمایشات تکیه کرده اند. با این حال فواید خودارضایی باز هم این عمل روش صحیح و منطقی برای افزایش دفاع ایمنی بدن نیست.

برای اطلاع از عوارض خودارضایی مقاله عوارض خودارضایی را مطالعه کنید.

5. عضلات کف لگن را تقویت می کند

کف لگن شما از ماهیچه هایی تشکیل شده است که از مجاری ادراری و تناسلی حمایت می کنند و مثانه و روده را کنترل می کنند. در زنان، کف لگن مثانه و رحم را در جای خود نگه می دارد. بارداری – همراه با افزایش سن طبیعی و برخی جراحی ها – می تواند باعث اختلال عملکرد کف لگن شود که می تواند منجر به مشکلاتی مانند تکرر ادرار، یبوست، رابطه جنسی دردناک و غیره شود.

عضلات کف لگن را تقویت می کند

راه های زیادی برای تقویت کف لگن وجود دارد، مانند تمرینات کگل و سایر تمرینات کف لگن برای خانم ها. به گفته برخی از کارشناسان، یکی از فواید خودارضایی و اثرات مثبت خودارضایی تقویت عضلات کف لگن. انقباضاتی که در حین ارگاسم رخ می دهد باعث تقویت عضلات کف لگن می شود و به مشکلات ادراری مانند بی اختیاری و عملکرد نعوظ کمک می کند.

6. به شما کمک می کند تا آنچه را که از رابطه جنسی می خواهید یاد بگیرید

یکی از فواید خودارضایی به بهبود روابط جنسی با شریک زندگی خود کمک کنید. خودارضایی راهی برای شناخت بهتر اندام تناسلی و درک اینکه چه چیزی می تواند شما را به ارگاسم برساند. احتمالاً با کاوش در چیزهایی که ممکن است نخواهید با شریک زندگی خود امتحان کنید، در اولین باری که تنها هستید، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. اگر متوجه شدید آنچه را که امتحان می‌کنید دوست دارید، می‌توانید آن را به رابطه جنسی با شریکتان منتقل کنید تا تجربه لذت‌بخش‌تری داشته باشید.

7. سلامت روان شما را بهبود می بخشد

خودارضایی باعث ترشح اندورفین می شود که بر سلامت روان تأثیر می گذارد. خودارضایی، که اغلب منجر به ارگاسم می شود، ترشح اندورفین را افزایش می دهد – هورمون هایی که باعث ایجاد احساس لذت و رضایت می شوند. اندورفین ها پاسخ استرس ما را کنترل می کنند و در نهایت خلق و خوی ما را بهبود می بخشند و ما را آرام می کنند. آزادسازی اندورفین یکی از این موارد است فواید خودارضایی بیشتر افراد به دلیل ترشح این هورمون به خودارضایی معتاد می شوند. هنگام انجام خودارضایی سطح ترشح اندورفین فوق العاده بالاست و پس از ارگاسم به کمترین حد خود می رسد که می تواند منجر به احساس گناه و خستگی مفرط و در مورد اعتیاد به خودارضایی افسردگی شدید شود. جالب است بدانید انجام ورزش های مهیج، بازی با کودکان و پیاده روی در طبیعت نیز باعث ترشح اندورفین می شود. در حالی که در این موارد سطح ترشح کاملا متعادل بوده و به سرعت کاهش نمی یابد.

اگر می خواهید خودارضایی را کنار بگذارید، مقاله فواید ترک خودارضایی را بخوانید.

8. به کاهش درد قاعدگی و زایمان بهتر کمک می کند

یکی دیگر از فواید خودارضایی این به این دلیل است که در طول ارگاسم های زنانه، ترانس و بین جنسی، رحم منقبض شده و آرام می شود زیرا اندورفین و هورمون عشق یا اکسی توسین ترشح می شود. هر دو هورمون بدن را آرام می کنند و می توانند منجر به احساس شادی و کاهش استرس شوند که می تواند تأثیر مثبتی بر دردهای قاعدگی و علائم PMS داشته باشد.

به کاهش درد قاعدگی و زایمان بهتر کمک می کند

اکسی توسین می تواند به عنوان یک مسکن طبیعی عمل کند، که برخی می گویند به کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند. برخی از کارشناسان خودارضایی را در حین زایمان توصیه می کنند – حتی اگر ممکن است آخرین کاری باشد که در آن مرحله می خواهید انجام دهید! ترشح اکسی توسین می تواند باعث پیشرفت سریع انقباضات و تسهیل زایمان شود. برای آموزش کاهش درد پریود مقاله کاهش درد پریود را مطالعه کنید.

آخرین کلمه

در این مطلب از مقالات آموزشی بلاگ لند اسپا به توضیح این موضوع پرداخته ایم فواید خودارضایی چیست؟ و فواید خودارضایی شما عزیزان را به صورت کامل معرفی کرده ایم. اثرات مثبت خودارضایی این مختص این عمل نیست و می توانید با انجام فعالیت های دیگری که در مقاله به آن ها اشاره کرده ایم از این مزایا بهره مند شوید. اعتیاد به خودارضایی اثرات منفی جسمی و روانی بسیاری دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورتی که به این عمل اعتیاد دارید با یک متخصص جنسی مشورت کنید. خوشحالیم که نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.