منو سایت

9 سوال مهم در تاریخ اول

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
9 سوال مهم در تاریخ اول

مرور: در این مقاله شما را به یک گفتگوی عالی تشویق می کنیم. این چیزها نباید در گفتگو و سؤالات شما پرسشگر باشد.

بهتر است بدانید که سکوت برای اولین ملاقات های امیدوارکننده زندگی ما ناخوشایند و کشنده است. طبق تحقیقات، یک سبک ارتباطی منعطف – پرسش‌های درگیرکننده، ذهن باز و سهل‌انگاری – مؤثرترین است. در واقع، ما سعی می کنیم مواردی را مطرح کنیم که به شما کمک کند شخصیت طرف مقابل و زمینه های سازگاری در رابطه خود را پیدا کنید. پس هرگز مجبور نیستی این سکوت دردناک را تحمل کنی. تنها چیز بدتر گفتگوهای کوتاه و بی ربط است. من می خواهم به شما کمک کنم که هر دوی این موارد را از قرار خود حذف کنید.

در این مقاله شما را به یک گفتگوی عالی تشویق می کنیم. این چیزها نباید در گفتگو و سؤالات شما پرسشگر باشد. آنها باید به طور طبیعی بیایند و (امیدوارم) شما را وارد یک مکالمه خوب کنند تا به طور کلی سوالات را فراموش کنید. برای برخی از این سؤالات، سؤالات «نپرس» را قرار داده ام. اینها سوالاتی هستند که به قدری ساده، کسل کننده و قابل پیش بینی هستند که باید آنها را از آشنایی خوب کنار گذاشت. در این فرآیند، می توانید خود را در این مهارت بیشتر تقویت کنید مشاوره تلفنی نیز استفاده کنید

بهترین شروع مکالمه برای اولین قرار :

حرفه ها

این سوال اصلی من است و طبیعتاً اگر کسی در مورد آن صحبت کند، پیش می آید، شما می توانید در مورد نوع حرفه طرف مقابل خود صحبت کنید. در مورد شغلی که دارد یا کاری که برای امرار معاش انجام می دهد. در این سوال می توانید در مورد هر موضوعی که به نظرتان جالب یا جالب بود صحبت کنید تا گفتگو را ادامه دهید و بیشتر بپرسید. البته بهتر است تا زمانی که باعث سوء تفاهم یا اظهار نظرهای ناشیانه نشود، باز باشید. در این فرآیند، مراقب شوخی‌هایی باشید که ممکن است به عنوان سارگامی داشته باشید. چون باید برای این کار احترام واقعی و قلبی قائل شوید.

سرگرمی

در مورد سرگرمی ها و سرگرمی های او سوال بپرسید. سرنخ های خوبی در مورد اینکه او چه نوع شخصیتی دارد. به عنوان مثال، افراد درونگرا و برونگرا دارای انواع مختلفی از سرگرمی هستند. یا حتی می تواند در این بین باشد. کسب این نوع دانش نیز در این مورد به شما کمک می کند که بدانید آیا می توانید ساعت ها را با لذت و سرگرمی در کنار هم به عنوان یک شریک عاطفی سپری کنید یا خیر؟ این سوال می تواند در مورد بحث در مورد سرگرمی های جالب باشد که در آن می توانید علایق او را نیز دریابید. شما حتی می توانید نظرات خود را در مورد چگونگی گذراندن زمان و سرگرمی به اشتراک بگذارید. بیایید دیدگاه او را درک کنیم. این فرآیند بسیار بهتر از این است که بپرسید “سرگرمی های شما چیست؟” است.

چه کار می کنی

نپرس “چیکار میکنی؟” در عوض از او در مورد روزش بپرسید. این سوال به شما پاسخ های واضح تری می دهد و احتمال اینکه بپرسید “چه کار می کنی؟” در مورد شخصیت ها و سبک زندگی آنها بیشتر می آموزید. می توانید بفهمید که روال او چیست. او چه نوع دوستانی دارد؟ او در کارش با چه چالش هایی مواجه است؟ رفتار و رابطه او با اطرافیانش چگونه است؟

آیا غذایی هست که نخورید؟

اگر در حال سفارش غذا هستید، این یکی به راحتی پیدا می شود. این می تواند به یک مکالمه بسیار آسان منجر شود و می تواند نکات مهمی را به شما ارائه دهد. به عنوان مثال، می توانید در مورد خاطره ای از یک غذای بزرگ یا خاطره ای از یک شوخی ناخوشایند و جالب که ساخته اید صحبت کنید. این به خلاقیت شما نیز بستگی دارد زیرا نحوه بیان خود مهم است. حتی در آن صورت، می توانید در مورد غذاهایی که دوست ندارید یا واقعاً دوست دارید صحبت کنید.

چه نوع تعطیلاتی را دوست دارید؟

مردم اغلب می پرسند، “آیا اخیرا در تعطیلات بوده اید؟” با این حال، ممکن است کسی خیلی سریع پاسخ دهد – و ممکن است به جایی نرسد (که منجر به سکوتی ناخوشایند شود). در عوض، سعی کنید بپرسید چه نوع تعطیلاتی را دوست دارند. این منجر به مکالمه عالی و پاسخ های “آشنایی با شما” می شود. صحبت کردن در مورد سفر حتی ممکن است شما را برای قرار دوم ملاقات کند! پروفسور ریچارد وایزمن مطالعه ای انجام داد و متوجه شد که 18 درصد از زوج هایی که در مورد سفر صحبت می کنند برای دومین قرار ملاقات می گذارند، در حالی که تنها 9 درصد از زوج هایی که در مورد فیلم صحبت می کنند.

بهترین شروع مکالمه برای اولین قرار

روزت چطور بود؟

فقط نپرس “روزت چطور بود؟” در عوض، می توانید سوالات شگفت انگیزی بپرسید. همچنین می توانید در مورد اوج و فرودهایی که در طول روز به دلیل چالش هایی که داشت بپرسید. با این کار احتمال اینکه پاسخی مانند «خوب بود» یا «بد نبود» دریافت کنید کمتر می شود.

به نزدیکترین دوستان خود بگویید

اگر به دوستی یا داستانی که با دوستانش داشته است اشاره کرد. این بهترین زمان برای پرسیدن این سوال است. استفاده از این سوال به شما کمک می کند که او را بهتر بشناسید زیرا به شما کمک می کند تا بفهمید او چگونه و با چه کسی وقت خود را می گذراند. همانطور که می دانید 5 نفر اول اطراف ما هستند. آنها می توانند به نوعی نشان دهنده شیوه زندگی ما باشند و به نوعی نشان دهنده علایق و شجاعت ما باشند.

در کودکی چگونه بود

برخی برای داشتن اطلاعات در مورد رابطه فرد مورد نظر با خانواده. سوالات شخصی می پرسند. این کار در برخی موارد باعث سوء تفاهم یا حتی مقاومت در فرد می شود. اگر تنها قصد شما این است که بهتر بدانید. بنابراین بهتر است هوشمندانه تر و البته هوشمندانه تر عمل کنید. وقتی از کودکی و خاطرات جالب و شیرینش می پرسی. می توانید بیشتر آشنا شوید. حتی نوع محبت و روابط او با خانواده و دوستانش را بشناسید.

از کسب و کار خود به ما بگویید

من دارم ____ را تماشا می کنم و از آن خوشم می آید. آخرین فیلم خوبی که دیدی چه بوده؟

این یک روش ساده است و ایده ای از سلیقه او را به شما نشان می دهد، که هر دوی شما را با یافتن شباهت ها برانگیخته و هیجان زده می کند. حتی اگر اختلاف نظر یا سلیقه وجود داشته باشد، شما یک راه هیجان انگیز برای ادامه گفتگو دارید. سوالاتی که می توانید در ادامه این گفتگو بپرسید. با کدام شخصیت داستانی بیشتر ارتباط داشتید؟ به نظر شما کدام قسمت از فیلم بهترین بود؟ دیالوگ خاصی از فیلم به خاطر دارید؟

آخرین کلمه

در واقع با به اشتراک گذاشتن یک تبادل شخصی و احساسی می توانید رابطه خود را با فرد مورد نظر بهبود بخشید. یک قدم جلوتر بروید و در مورد موضوعات بحث برانگیز مانند موقعیت و اهداف خود در رابطه مورد نظر صحبت کنید. یا به گفته دن آریلی، استاد روانشناسی دانشگاه دوک، این نوع مکالمه مغز را تقویت می کند و برای ما بسیار جالب تر از مکالمات معمولی، خسته کننده و کسل کننده است. اگر تصمیم شما جدی است مشاوره ازدواج می تواند یک همراه موثر برای شما باشد.